Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Modüler Kabin

Modüler Kabin Nedir, Merak Edilenler

Son yıllarda başta bekçi kulübeleri olmak üzere birçok alanda yaygın kullanıma sahip modüler kabin merak edilen yapı modelleri arasında. Yapı modelinin modüler kabin adıyla isimlendirilmesindeki temel neden üretim sistemiyle ilgili bir tanımlama. Modüler kabin modern üretim sisteminde duvar ve çatıları panel şeklinde hazırlandıktan sonra montaj hattında birleştirilmesi sonucunda imal ediliyor. Karmod kabin alternatif modellerde üretim yapıldığından genel anlamda iki sistemde panel üretimine sahip.

Bunlardan birincisi CTP polyester kabin modeli olup üstünlükleriyle çok sayıda avantaja sahiptir. CTP kabin panelleri modern hatta en iyi hammadde ve yalıtım malzemesi kullanılarak üretilmektedir. Yapı büyüklüğüne göre özel hazırlanmış kalıplar üretim öncesi ilk hazırlığı oluşturur. CTP sistemli Modüler kabin panelleri en çok 150’lik, 215’lik, 270’lik ve 390’lık genişlik ölçüsünde üretilmekte olup standart yükseklikleri 245 cm’dir. Çatıda 150x150, 215x215, 270x270 gibi ölçüler tek parça panele sahiptir. Standart ebatta duvar ve çatı panelleri kullanılarak CTP polyester kabinde üç m2’den 50 m2’leri bulan ölçüde yapılar üretilebilmektedir.

Üretim aşamasında kalıplar modern üretim hattına alınarak panel imalatına başlanır. CTP modüler kabin modelinin panel üretiminde polyester, jelkot, cam elyaf kullanılır. Panel arası yalıtımında ise yüksek izolasyona sahip poliüretan uygulaması gerçekleştirilir. Polyester ve cam elyaf serimi yapı mukavemetini en iyi düzeye yükseltirken jelkot pütürsüz yüzey parlaklığına katkı sağlar. Her panelin arasına üretimde poliüretan enjektesi modüler kabine kullanımda enerji tasarrufu kazandırır. Üretimin her aşamasında hammadde kullanım oranı, yoğunluk ve kalıbın her alanına dengeli dağılım oldukça önemlidir. Karmod kabin panelleri özel geliştirilmiş otomasyon bant sisteminde üretildiğinden en iyi hammadde dağılımı gerçekleştirilmiştir. Kalite kontrol aşamalarıyla olası hataların tamamen önüne geçilmiştir. Panellerin üretim hattındaki işlemi tamamlandıktan sonra son aşamada özel hazırlanmış ısıl işlem fırınına alınır. Fırın ve ısıl işlem süresi panel üretiminde oldukça önemlidir. Özel fırında tam zamanlamayla kullanılan hammaddelerin tepkimeleri sıfırlanır ve üretim sonrası olası çökmeler engellenerek yapı uzun ömürlü hale getirilir.

Karmod Kabin'in panel sistem modüler kabin modelinde ise duvar panelleri sandviç panel sistemiyle hazırlanır. İç ve dışta özel boyalı sacın kullanıldığı bu panellerin arasında 4 cm kalınlığında eps yalıtım malzemesi kullanılmaktadır. Panel kabin modeliyle 135x135 bekçi kulübelerinden 240x400 cm’ye varan ofis binalarına kadar üretim yapılmaktadır. Karmod kalitesiyle üretilen 50’ye yakın farklı ölçüdeki Modüler kabin modellerinin tamamında yapı güvenliği sağlanmıştır. Uzun ömürlü kullanım, yapı güvenliği, sızdırmazlık, yüksek yalıtımlı enerji tasarrufu kazandıran sistem Karmod modüler kabin fiyatlarına avantaj olarak yansıyor.

Modüler Kabin Dilediğin Yerde

İki metrekarelik bekçi kulübelerinden elli m2’yi bulan ofis yapılarına kadar alternatifli yapı çözümleri modüler kabinle dilediğiniz yerde. Güvenlikten satış büfesine, ofisten wc duş ünitelerine hatta konut kullanımına varana kadar pratik yapı avantajı modüler kabin modelinde. Üstünlükleri ve projeli standart üretimleriyle kısa sürede üretiliyor kapınıza geldiği gün kullanımınıza hazır hale geliyor. Proje çizdirmek için uğraşmayı, yapı ruhsatı için koşturmayı, inşaat aşamalarıyla zaman kaybetmeyi geride bırakın. Kullanıma hazır modüler kabin fiyatları size de çok cazip gelecek, memnun edecek. Al hemen kullan dilediğin zaman yer değiştir.

Modüler Kabinlerin En Çok Tercih Edildiği Yerler

Modüler kabinin dünya genelinde çok farklı amaçlar için kullanılıyor. Türkiye’de en çok tercih edildiği kullanım yerleri arasında bekçi kulübeleri ve satış büfeleri yer alıyor. Fabrika, AVM, yönetim ofisleri, holding merkezleri, elçilikler, kamu binaları gibi çok sayıda alanda güvenlik kabini olarak tercih ediliyor. Karmod modüler kabin şık tasarımı, dayanımı, detay çözümlü iç mekân kullanım ergonomisi, yalıtım üstünlüğü gibi çok sayıda avantajıyla tercih ediliyor. Bekçi kulübesinde görev alan güvenlik personeli özellikle Karmod markalı yapıları tercih ediyor. Çünkü zor şartlarda görev alan güvenlik personeli kışın en soğuk gecelerinde ve yazın kavurucu sıcağında Karmod kabinde çok huzurlu. Yalıtım üstünlüğü ve iç kullanım konforuyla güvenlik çalışanları evlerindeki rahatlığı bu kabinde buluyor.

Modüler kabin modelinin bir diğer yoğun tercih gördüğü kullanım alanı ise satış büfeleri. Özellikle halk etmek satış noktalarında kabinin kullanımı oldukça yoğun. Ekmek satışını kolaylaştıran pratik açılır satış camı, ürün dizme rafları, çok az yer kaplaması büyük avantaj. Bir diğer önemli avantajı da büfe kabini satışa hazır halde sevk ediliyor. Sevk edildiği gün yerine indirilir indirilmez satışa hazır duruma geliyor. Stor satış mağazası ve ofis kullanımı da modüler kabinin yoğun tercih gördüğü kullanım yerleri arasında. Birçok alanda kullanılan bu yenilikçi yapıla cazip modüler kabin fiyatlarıyla sahip olarak yapı ihtiyaçlarınıza pratik çözüm bulabilirsiniz.