Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Zırhlı Kabin

1986 yılından bugüne hazır yapı sektöründeki uzmanlığı ile Karmod Ar-Ge’sinde geliştirilen Zırhlı Kabin yüksek koruma standardına özel üretiliyor. Yüksek güvenlik için özel testlerden geçirilen zırhlı kulübe dünya kabin üretimi lideri Karmod’un kalite üstünlüklerini üzerinde barındırıyor. Zırhlı güvenlik kulübesi BR7 zırh delici mermi ve benzeri etkinlikteki mermilere karşı koruması test edilmiştir.

Güvenlik Standardına Özel Zırhlı Kabin

Test edilmiş standartların korunması ve sürdürülmesi üretimin her aşamasında ürüne özel kalite kontrol uygulamalarıyla sağlanıyor. Yapılan sıkı kalite kontrol aşamalarıyla yapının tercihine neden olan risk unsurları güvenli şekilde bertaraf ediliyor. Polis ve askerimizle birlikte özel güvenlik personeline görevlerini iç huzuruyla en iyi şekilde yapacakları yüksek güvenli zırhlı kabin hazırlanıyor.

Bu özel güvenlik kulübesiyle polis ve asker gibi kamu görevlilerimizle özel güvenlik personeline güvenlikle beraber son derece konforlu mekan sunuluyor. Yapı büyüklüğüne göre her ölçüye özel tasarlanan ferah iç mekan güvenlik görevini oldukça konforlu hale getiriyor. Mekan konforu en iyi pencere yerleşimiyle bütünleştirildi. Üç yönde yer alan maksimum genişlikte bu kurşun geçirmez pencereler güvenlik görevlilerine en iyi seyir kazandırmak amacıyla özel tasarlanmıştır. Zırhlı kabin içerisindeki her detay normal zamanla beraber olağanüstü hal saldırı durumları da dikkate alınarak tasarlanarak hazırlanmıştır. Güvenlik kabini içerisinde yer alan bu yöndeki önemli detaylardan biri de havalandırma menfezidir. BR7 mermi tehdidine karşı güvenliği sağlanmış bu özel menfezlerle yapı içerisindeki temiz hava sirkülasyonu korumalı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Tehditlere Sağlam Duruş Zırhlı Güvenlik Kulübesi

BR7 zırh delici koruması tüm yapı detaylarına yansıtılmış olup zırhlı güvenlik kulübesiyle en iyi koruma sağlanmıştır. Bekçi kulübesi korumalı duvarlarıyla adeta yapıya kale gibi güvenlik kazandırıldı. Yapı duvarları tüm güvenlik risklerine karşı koruma için özel güçlendirilmiş profiller yardımıyla karkaslı olarak yapılmaktadır. Koruyucu zırh özel profiller ile hazırlanan güçlü çelik konstrüksiyon üzerine uygulanmaktadır. Bu konstrüksiyon üzeri açıklık kalmayacak şekilde tamamen zırh çeliğiyle kaplanarak duvarların BR7 koruma seviyesi sağlanmaktadır.

Zırhlı Güvenlik Kabininin duvar iç yüzey kaplamasında mevcut çelik zırh üzerine özel beton levha kaplanmaktadır. İç duvar yüzeyinin son katmanında standart olarak PVC lambri uygulaması gerçekleştirilmekte olup opsiyonel olarak farklı kaplamalar uygulanabilmektedir. Duvar iç kısmına tam yoğunlukta eps polistren köpük uygulamasıyla zırhlı bekçi kulübesine yüksek izolasyon kazandırılmaktadır. Opsiyonel uygulamalarda taş yünü veya cam yünü yalıtım uygulamaları yapılabilmektedir. Çelik zırh üzerine dış yüzey kaplaması 12 mm özel kalınlıkta taşonit veya ahşap desenli beton levha uygulaması ile gerçekleştirilmektedir. 

Üç yönde bulunan pencere camları EN 1063 BR7 NS sınıfı kurşun geçirmez standarda sahiptir. Camlar uluslararası akredite laboratuvar kuruluşu olan TÜV Rheinland firmasınca verilen kurşun geçirmezlik sertifikasına sahiptir. Zırhlı kabinin camları çok zor çizilir polikarbonat esaslı olup cam kalınlığı 85 mm’dir. Camın yerleştirildiği pencere kasaları yine BR7 sınıfı çelik zırhından yapılmış özel çelik kasadır. Pencere ebatları projelere göre opsiyonel olarak özel ebatlarda hazırlanabilmektedir. 

Pencere camlarının her biri üzerinde özel açılımlı ve otomatik kapatma mekanizmasına sahip ateşleme menfezleri yer almaktadır. Bu menfezler kullanılarak olası saldırılara anında hızlı karşılık verilebilmektedir. Menfezler kollu sisteme sahip olup kullanım sonrası kendini otomatik olarak kapatmaktadır. Zırhlı güvenlik kulübesi için son derece önemli atış menfezi aparatlarıyla yapı dışına çıkmadan güvenli şekilde saldırılara cevap verilmesi sağlanmıştır.

Zırhlı Kabine Özel Çelik Zırh Kapı

Zırhlı kabin modellerimizin tamamının kapısında standart uygulama olarak BR7 güvenlik sınıfında özel çelik zırh kullanılarak üretilmektedir. Bu özel kapı üzerinde 40x30 güvenlik gözetleme camı bulunmaktadır. Bu camla zırhlı güvenlik kulübesinin mevcut üç cam yönüne kapı yönü de eklenerek her taraftan gözetleme imkanı kazandırılmıştır. Bekçi kulübesinin standart kapı ölçüsü 83x195 cm ebadındadır.

Çatıya Yansıyan Tam Güvenlik Koruması

Karmod zırhlı nöbet kulübesinin çatı sistemi de BR7 güvenlik koruma standardına sahiptir. Çatı dış yüzeyi güvenlik korumasına sahip zırh çeliğiyle kaplanmıştır. Tek parça taşıyıcı profiller kullanılarak özel şekillendirilen çatı konstrüksiyonu eğimiyle üzerine atılabilecek olası patlayıcı maddelerin kalmasına izin vermez. Çatı yalıtımı şilte cam yünü kullanımıyla sağlanmış olup kalınlığı 80 mm’dir. Çatı tavanı iç kısımda özel PVC lambri uygulamasıyla kaplanmaktadır.

Tam Güvenlik Için Kurşun Geçirmez Nöbet Kulübesi

Tasarımdan üretime her aşaması en iyi yapı çözümlemelerine sahip kurşun geçirmez nöbet kulübesinde yapılan çalışmaların hepsi tam güvenlik için. Yapının temel önceliği içerisinde görev alacak polis ve askerin can güvenliğinin birinci dereceden sağlamaya yönelmiştir. Bu amaçla zırhlı kulübenin iç ve dış güvenlik uygulamalarında birinci unsura özellikle dikkat edilmiştir. Üretim aşamalarındaki kontrollerle Karmod güvenlik kabinlerinin tamamında bu hassasiyet titizlikle korunmaktadır. BR7 standardı duvarlar, çatı sistemi, camlar, pencere kasaları, menfez korumaları, kapı başta olmak üzere her detayda bu hassasiyetin izleri görülür.

Güvenlik unsurlarıyla beraber zırhlı kabinin güvenliğe katkı sağlayacak yardımcı uygulamalara da özel çözümler getirilmiştir. Maksimum görüş konforu sağlayan pencereler, kapı üzerindeki seyir penceresi, güvenli atış mazgalları bu detaylardan sadece görünür olanları. Karmod zırhlı bekçi kulübesinin içine girildiğinde bu üstünlükler hemen fark edilir. Camların seyir genişliği güvenlik personeline gerek otururken gerek ise ayaktayken kullanım konforu kazandırır. En iyi seyir ergonomisiyle dışarıdaki hareketler rahatlıkla en iyi şekilde süzülür. Bu üstünlükle çok uzaklardan gelebilecek olası tehdit hareketliği önceden fark edilir. Gerektiğinde saldırı öncesi müdahaleler güvenlik kabini içinden çıkmadan kolayca yapılır. Hemen mazgallar kullanılarak atış pozisyonuna geçilerek gerektiğinde anında savunma ateşi yapılabilir.

Riskli Güvenlik Bölgelerine Özel Zırhlı Kulübe

Yukarıda sayılan çok sayıda avantajıyla beraber Karmod zırhlı kulübenin riskli güvenlik bölgelerinde daha etkin kullanımı için farklı üstünlükleri de bulunmaktadır. Alarm – siren tertibatı bunlardan biri. Kabin üzerine entegre edilen alarm tertibatı sensör devreye alınarak ekstra güvenliğe katkı sağlar. Kamera sistemiyle bağlantılanarak alarm ihbarını kolaylaştırır. Yine kabin üzerine monte edilen projektör aydınlatma sayesinde gece kontrollerinde uzak noktaların taranmasına yardımcı olur. Gece karanlığında bu özel aydınlatma armatürü kullanılarak uzak bölgelerin güvenliği kontrol altına alınır. İstenmeyen saldırılara karşı caydırıcılık verir.

Zırhlı kulübe üzerine adapte edilecek uzun namlulu silah ateşleme tertibatı ile güvenli daha da yükseltilebilir. Silah bilgisayar desteği ile kabin içerisinden kumanda edilerek saldırılara en iyi şekilde karşılık verilebilmektedir.

Güvenlik Kulübesi Konulduğu Yere Güvenle Birlikte Değer Katıyor

Can güvenliğinin sağlanması ilk planda tutulan bu özel güvenlik kulübelerinde konfor da göz ardı edilmedi. Zırhlı kabin tasarımıyla konulduğu yere uyum sağlayarak kalite ve konfor kazandırır. Şık görünümü ile modern mimarinin en iyi tasarımlarından birini yansıtır. Güzel günlerde konulduğu yerin şıklığıyla mimarisini bütünlerken olağan üstü durumlarda mekânın koruma sorumluluğunu üstlenir.

İçerisinde barındırdığı asker, polis ve özel güvenlik personeline can güvenliği sağlarken iç konforuyla onların görevlerini kolaylaştırır. Konforlu sıcak ortamıyla sevdikleri yanlarında olmasalar da onlara evlerindeki huzuru yaşatır. Görevlerini kusursuz şekilde yapacakları çalışma ortamı hazırlar. Güvenlik kabini içerisine yerleştirilebilen klima ile iç iklimlendirme en ideal şekilde yapılabilir. Çok az enerji harcayan yalıtımlı yapısıyla zırhlı kulübe fiyat avantajını tasarrufla yansıtır. Güvenlik personeline kışın sıcacık yazın ise serin çalışma ortamı sunar.

Şimdi zırhlı kabin fiyatları ve avantajlarını inceleyerek kendilerini güvenliğinize adayanlara bir iyilikte bulunun. Onlara can güvenliği kazandıracak en iyi kurşun geçirmez nöbet kulübesini almaya ne dersiniz?

Zırhlı Kabin - Örnek Projeler