Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Prekast Kabin

Dünyada modüler kabin ürünlerinin lider üreticisi Karmod uzmanlığında geliştirilen yeni Prekast Kabin güvenlik kabininde zirvenin adı. Çatı ve duvarları özel geliştirilmiş kalıplarla prekast panel dökümüyle hazırlanan prekast kabin cement kabin adıyla da isimlendirilmiştir.

Güvenlik Kabininde Zirvenin Adı: Prekast Kabin

Karmod Kabin Ar-Ge süreçlerinde özel geliştirilerek hazırlanan yeni ürün 150x150 ve 150x270 ölçülerinde üretimi yapılmaktadır. Prekast kabin modeli lüks yapı beklentileri doğrultusunda bekçi kulübesi beklentilerini en iyi şekilde karşılamak amacıyla geliştirilmiştir. Sağlam ve izolasyonlu duvar ve çatı panelleriyle bu özel güvenlik kabini sahasının en iyisidir. Yapı üstünlüğüyle çelik kabin olarak da isimlendirilmektedir. Bu nedenledir ki prekast kabin modelinin üstünlüklerini bilen kurumlar yapıyı bilinçli olarak özellikle tercih etmektedir. Bu kurumlar arasında ülke temsil misyonunu üslenen büyük elçilikler, özel okullar, markalı alışveriş merkezleri, holding merkezleri gibi alanlar öne çıkmaktadır.


İhtişamlı modern görünümüyle konulduğu yere en iyi uyum sağlayan cement kabin yapıyı kullananlara da ayrı konfor yaşatıyor. Her iki ölçüdeki özel güvenlik kabininin üretimden kullanıma hazır sunumuna kadar geçen tüm aşamalar Karmod uzmanlığında gerçekleştirilmektedir. Duvar ve çatı panelleri, yalıtım uygulamaları, iç ve dış kaplamaları, özel boyası, elektrik ve su tesisatları ile hazır sevk edilmektedir.

Yeni Nesil Duvar Teknolojisi Prekast Kabinde

Prekast kabin panelleri yeni nesil kalıp sistemiyle cam elyaf takviyeli betonlama yöntemiyle hazırlanmaktadır. Cam elyaf takviyesi özel karışım betona tam nüfuz ederek yapı duvarlarına darbelere karşı yüksek mukavemet kazandırmaktadır. Özel panel sistemiyle duvar ve çatıları hazırlanan güvenlik kabini hiç deforme olmadan uzun yıllar sorunsuz kullanılmaktadır. Yapının dört yönünde tek parça halinde kullanılan paneller çatı paneliyle beş parçadan oluşmakta olup ekstra birleşim bulunmamaktadır.


Uzmanlıkla hazırlanmış kalıplar döküm esnasında tam yoğunlukta dağılım sağlayarak panel bloklarının yüksek dayanımını her noktada eşit hale getirmektedir. Ayrıca kalıptan çıkan duvar ve çatı panelleri pürüzsüz bir yüzeye sahip olmaktadır. Dış duvarda yapı mimarisine estetik katan özel girinti ve çıkıntılarda da aynı pütürsüz düzgün yüzey elde edilmektedir. Bu yüzey Jotun firmasınca üretilen özel boya ile birleştiğinde Prekast Kabin modelinde oldukça estetik duvar görünümü ortaya çıkmaktadır.

Yüksek Yalıtımlı Güvenlik Kabini

Yukarıda anlattığımız özel sistemle duvar ve çatı panelleri hazırlanan Prekast kabin yalıtım üstünlüğüyle kazandırdığı enerji tasarrufuyla ısıtma ve soğutma bütçesini minimize ediyor. İklimlendirmenin çok az enerji kullanımıyla gerçekleştirildiği güvenlik kabini yaşattığı yapı konforuyla da öne çıkıyor.

Yapı üretiminin montaj aşaması öncesi yüksek galvaniz kaplanmış profillerin birleşimiyle metal karkas hazırlanıyor. Bu karkas zeminden duvarlara ve çatıya varana kadar adeta metal ağla örgüleniyor. Bu örgü yapı güvenliğine de önemli katkı sağlıyor. Dilerseniz Prekast Kabin teknik özellikler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Karkas sistemi 150x150 ve 150x270 prekast kabin modelinin her birine ayrı kombinasyonda hazırlanıyor. Aynı zamanda yapının sevkiyatında oldukça önemli aparat olan kaldırma mapası karkas aşamasında hazırlanarak çatı üzerinden halka şeklinde çıkartılıyor. Özel mapanın bağlantısında yapının vinçle pratik olarak hareketini sağlayacak standart yakalanıyor.

 


Karkas hazırlandığında duvar panellerinin bu karkasa montajına başlanıyor. Dört adet yekpare duvar ve bir adet çatı paneli özel bağlantı ekipmanları ve aksesuarlar kullanılarak ana taşıyıcı şaseye montajlanıyor. Panellerin tam ve düzgün birleşimi için panel birleşim noktalarına özel büküm alüminyum çıta aparatlar kullanılmaktadır.  

Bu aşamada bağlantı sağlamlığı ve sorunsuz tam sızdırmazlık için yapı kalite kontrol aşamasından geçiriliyor. Duvar ve çatı panellerinin şaseye montajı aşaması tamamlandığında izolasyon uygulamasına geçiliyor. Bu aşamada prekast kabine yüksek yalıtım kazandıran cam yünü serimi başlamış oluyor. 50 mm kalınlığındaki cam yünü şase desteğiyle iç kapama öncesi tüm duvarlarla çatıya boşluk kalmadan seriliyor.

Özel iç kapamalarla desteklenen izolasyon uygulamalarıyla bekçi kulübesi yalıtım değeriyle en iyi seviyeye yükseliyor. Çoğu güvenlik kabininde önemsenmeyen bu sistem prekast kabini içerisinde kışın en soğuk günlerinde sıcacık ortam hazırlıyor. Yazın en sıcak günlerinde de serin görev ortamı sunuyor. Enerji tasarrufu sağlayarak her ay enerji bütçesine katkı veren prekast kabin fiyatları kullandıkça kazandırıyor. Bu tasarruf güvenlik kabini yapı maliyetlerini her geçen gün minimize ediyor.

High Gloss Mdf Panel Konforu Prekast Kabin Modelinde

Duvar ve çatı panellerine içten karkasla bütünleyen cam yünü yalıtım uygulaması sonrası prekast kabin modeline iç kaplamasına geçilmektedir. İç kaplamada tüm duvarlara 8 mm özel kalınlıkta High Gloss MDF panel kaplanarak yapıya konfor kazandırılmaktadır. High Gloss MDF kullanımda daima ilk günkü görünümünü muhafaza eden pütürsüz parlak yüzeyi ve temizlik kolaylığıyla yapı içini canlandırmaktadır. Güvenlik personeline iç rahatlığı kazandırarak verimliliklerini artırmalarına katkı sağlamaktadır.


High Gloss panel Türkiye’nin lider MDF markaları AGT ve Kastamonu Entegre’nin üretimlerinden seçilerek özel tercih edilmiştir. Kaplama rengi “Emperador Bej” rengidir. Müşteri tercihine göre MDF standart kaplama uygulaması dışında opsiyonel olarak iç duvarlara betopan veya alçıpan uygulaması da yapılabilmektedir.

Prekast kabin iç mekan zemini özel karkaslarla desteklenerek sağlam zemin hazırlanmıştır. İç zemine özel beton levha kaplanarak üzerine Karmod bekçi kulübelerine 3 mm kalınlıkta mineflö uygulanmaktadır. Mineflö kalınlığı Karmod ürünlerine özel kalınlıkta olup büzülme ve yıpranmalara karşı önlem muadil ürünlerden farklıdır. Mineflö uygulaması sonrası güvenlik kabininin dört kenarına süpürgelik montajlanmaktadır.

Güvenlik Kabininin Kapı Ve Pencereye Antrasit Dokunuşlar

Prekast kabinin dış görünüm kalitesini bütünleyen bir önemli uygulamada doğramalarında yapıya özel alüminyum kapı ve pencere sisteminin tercih edilmesidir. Kapı ve pencere sisteminde antrasit gri alüminyum doğramalarda füme reflekte ısıcam kullanımıyla güvenlik kabinine benzersiz üstünlük kazandırılmıştır. Her iki model bekçi kulübesinde de 2 adet açılır kanatlı, 1 adet sabit camlı pencere standart olarak kullanılmaktadır. 150x150 prekast kabin modeli penceresiz, tek tarafı pencereli, iki tarafı pencereli, üç tarafı pencereli alternatif opsiyonlarda üretim yapılabilmektedir. 150x270 güvenlik kabini modeli ise iki uzun duvarı pencereli, karşı kısa duvar pencereli veya penceresiz olarak hazırlanabilmektedir. Pencerelerin açılım yönü müşteri tercihine bırakılmış olup isteğe bağlı olarak değiştirilebilmektedir.

Prekast kabin modelinde tercih edilen antresit gri rengiyle moden mimari tarzlara en iyi uyum amaçlanmıştır. Füme reflekte cam yapıya ayrı bir değer katarak güvenlik noktalarının ihtişamına yakışır bir yapı modeli başarıyla ortaya koyulmuştur. Isıcam sistemi yapı duvarlarındaki üstün yalıtıma ekstra katkı sağlayarak enerji tasarrufunu bekçi kulübesi için erişilmez seviyeye yükseltmiştir.

Prekasta Özel Jotun Boya Sistemi

Prekast kabinin dış boyamasında yapıla özel geliştirilmiş Jotun markasının üretimi Jotashield Yüzey Güçlendirici Astar ve Jotashield Super Durable boyası kullanılmaktadır. Ürün standardında bulunan bu özel boya uygulanan yapı panellerin üst kısmında ye alan 3 çizgi altın varak renge boyanarak boya kombinasyonu bütünlenmiştir. Yapı standart renk uygulaması dışında müşteri özel talebine göre alternatif renklerde boyanabilmektedir. Farklı boya alternatifi özel projelerin kurumsal kimlik uygulamalarına kolaylık sağlamaktadır.

Zırhlı Güvenlik Kabinin Yeni Tarzı Prekast Yapı

Güvenlik kulübesi kullanımlarına özel üretilen bu yapı yüksek güvenlik gerektiren noktalar için zırhlı kabinler olarak özellikle tercih ediliyor. Zırhlı güvenlik kabini standartlarına göre donatılan prekast kabin modeli BR7 zırh delici mermiye karşı güvenli hale getiriliyor. Bu aşamada zırhlı kulübenin tüm panelleri kurşun geçirmez çelik kabin levhalarıyla hazırlanıyor. Kurşun geçirmez nöbet kulübeleri camları da tam güvenlik standartlarında zırh delici mermiye geçit vermez özellikte imal ediliyor.

Tüm aşamalarıyla Karmod kalite güvencesiyle kullanıma hazır üretilen zırhlı kulübe fiyat avantajlarıyla savunma sanayi bütçesine tasarruf kazandırıyor. Sağlam duruş kale gibi duvarlarıyla zırhlı güvenlik kulübesi içerisinde güven yapan polis veya askeri personele güvenli koruma kazandırıyor.

Prekast Kabin - Örnek Projeler