Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Dezenfekte Kabini

Dünyamız teknolojik gelişmelerin avantajlarıyla beraber son dönemde yol açtığı olumsuzluklarla da mücadele etmek durumunda kalıyor. Meydana gelen olumsuzluklar arasında virüs salgını önemli bir tehdit olarak insan hayatını tehdit ediyor. Yakın zamanda yaşadığımız tüm dünyayı etkisi altına alan Koranavirüs (Covid 19) salgını bunlardan biri. İşte bu tehditlere karşı salgının yayılımına karşı önleyici tedbirlerin alınması son derece önemli. Her türlü virüs salgınını önlemeye yönelik araçlardan en önemlilerinden biri dezenfektan kabini olarak adlandırılmaktadır.

Dezenfektan Kabini Nedir, Ne Amaçla Kullanılır?

Dezenfekte tüneli adıyla da isimlendirilen bu önemli araç özellikle yoğun insan hareketliliğinin olduğu alanlarda virüse karşı önlem almada oldukça etkili. Mobil yapı özelliğine sahip dezenfektan kabini fiyatları da ürün fonksiyonuna göre oldukça uygun. AVM alışveriş merkezleri, kent meydanları, metro girişleri, garlar, adalet sarayı gibi kamu bina girişlerinde kullanım hem pratik hem etkin. Defalarca geçişe uygun sensörleriyle dezenfektan kabini modeli çok sayıda alanda ergonomik kullanım avantajına sahip. Kapısız tünel sistemiyle geçiş trafiğini engellemeden çalışır. Metro ve otobüs durağı gibi aşırı yoğun geçiş alanlarında yan yana dizilerek akışa engel olmadan kullanılır. Geçiş anında zaman kaybetmeden dezenfekte eder ölümcül etkiye neden olabilen virüse karşı en iyi önlem almaya yardımcı olur.

Dezenfektan Kabini Nasıl Çalışır?

Farklı tünel modelindeki dezenfektan kabin modellerinin her biri Karmod uzmanlığıyla üretilerek satışa sunulmaktadır. Kabin üretiminde Dünya lideri Karmod’un yeni nesil teknolojileriyle toplum sağlığını korumaya katkı sağlamak için özel geliştirilmiştir. Sistem ergonomisiyle öne çıkan dezenfektan kabini içerisine yerleştirilen sensörlerin devreye girmesiyle çalışır. Kabin içerisine gerçekleşen hareketlere duyarlı olan bu sensörler insan içeri girer girmez harekete geçer ve çıkışına kadar işlem tamamlanır. Dezenfektan tüneli içerisinde tam etkinlikte dezenfekte işlemi için 8 ayrı noktaya püskürtme nüzulü yerleştirilmiştir. Önerilen dezenfekte süresi 6 sn. olarak belirlenmiş olup sistem otomatik olarak bu süreye ayarlanır. Dezenfektan tünel kabini yanına monte edilen dezenfektan makinesi ünitesinden bu süre gerekli durumlarda artırılabilir. Makine üzerinde yer alan zaman rölesi sistem saniyesini azaltma veya yükseltmeye kolaylık sağlar. Zaman rölesi kabinin metro gibi yerlerde yoğun kullanımında dezenfekte maddesinin israfını önler. En ideal zamanlamayla maddenin etkin kullanımına yardımcı olur.

Karmod kabine en iyi kullanım ergonomisi için yerleştirilen 8 ayrı nozul aynı anda devreye girerek ideal dezenfekte sağlar. Kısa sürede vücudun her noktasına dezenfekte ulaştırarak insan sağlığına virüslere karşı en iyi koruma kazandırır.

Dezenfektan Kabiniyle Iş Yerleri Ve Fabrikalar Daha Verimli Çalışıyor

Ticaretin kalbinin attığı iş merkezleri ve endüstri üretim tesisleri girişlerine yerleştirilen dezenfektan kabini sağlığı koruyarak verimliliğe katkı sağlıyor. Sağlığımızı tehdit eden virüs salgınlarında her sabah iş yerine geldiğimizde koridorda yürürken, üretim bandına ilerlerken vücudumuzu dezenfekte eder. Virüs kaynaklı salgınlarda ofis çalışma alanlarına ve fabrikalara güven verir, verimliliği artırmaya katkı sağlar.

Aynı güveni AVM’ler, hastaneler, okullar, ulaşım istasyonları, metrolar ve her türlü kamu hareketliliğinin olduğu mekânlarda dezenfektan kabiniyle oluşturmak çok kolay. Uzun yıllar bakım gerektirmeden yoğun kullanıma özel dezenfektan tünelinde belki siz farkında olmazsınız ama o sağlığınızı korur. Salgın güvenle kontrol altına alır her adımda koruma sağlar. Dezenfektan kabini yaygınlaşsın salgının yayılmasının önüne geçilsin.

Uzmanından Iki Farklı Dezenfektan Kabin Modeli

Modern hayatta ilk kez yaşanan salgının başlamasıyla birlikte Karmod sektördeki liderliğiyle iki farklı dezenfektan kabin modelini toplum sağlığının hizmetine sundu. CTP polyester kabin ve panel kabin sistemiyle hazırlanan bu özel dezenfektan tünelleri ergonomisiyle birlikte uzun ömür kullanımıyla öne çıkıyor.

150x215 polyester kabin modelindeki üretim CTP teknolojisiyle üretilen duvar ve çatı panellerine sahiptir. Hem dışta hem içte özel parlak yüzey yapıya modern görünüm sağlar. Pratik girişi ve özel zeminiyle kullanım konforuna katkı sağlar. Ürün içi ünitede 8 ayrı bölgeden özel sensörün harekete geçirmesiyle özel nüzuller devreye girer. Nüzullerin yerleşiminde insan vücudunun her noktasına temas esas alınmıştır. Üstten, alt ve üst yanlardan aynı anda püskürtme yapan nozullar yardımıyla vücudun her noktasına dezenfektan teması gerçekleşir. İki yöndeki kapılardan giriş ve çıkışlar koridorda yürümek gibi kolayca gerçekleşir. Sensör istendiğinde çift yönlü çalıştırılabilir. CTP sistemli polyester dezenfektan kabin modeli sıvı temasından etkilenmez. Küflenme gibi korozyon oluşturmayan özelliğiyle uzun yıllar güvenle kullanılır. Boya bakımına ihtiyaç duymaz.

Dezenfektan kabini ölçüsü 135x210 Panel kabin modelinde hazırlanmıştır. Yapının duvar ve çatıları tamamen sandviç panel sistemiyle üretilmiştir. Panel kabin dezenfektan tüneli giriş ve çıkış aynı yine koridor şeklinde gerçekleştirilmektedir. Yürürken içerisinden geçilerek yine 8 farklı noktadan özel nüzullerle vücudun yukarıdan aşağı her noktasını dezenfekte eder.

Engelli Kullanımına Uygun Dezenfektan Kabini

Karmod uzmanlığı ve ergonomisiyle özel tasarlanan kabinler engelli dezenfektan kabini kullanımına uygun hazırlanmıştır. Kabin içerisine özel eğimli rampadan engelli aracıyla girilerek yine diğer yönden aynı konforla çıkılmaktadır. Özel tasarlanan geniş kapı ve rampa engelli kullanımına ihtiyaç duyulan her yerde güvenle kullanılmaktadır. 

Kabin, Makine Otomasyonu, Depo Hepsi Karmod Dezenfektan Kabininde

Her iki modelinin de Karmod kalite garantisiyle üretildiği dezenfektan kabinlerinin makine otomasyonunda özel kutulu sisteme sahiptir. Yoğun kullanım şartları dikkate alınarak ürün işlevine uygunlukta seçilerek tercih edilen makine otomasyonu sorunsuz çalışma odaklıdır. Makine sistemi içerisine zaman rölesi dahil edilmiştir. Zaman rölesiyle dezenfekte süreleri kullanım yerlerine özel hale getirilerek ayarlanabilmektedir. Ayarlaması oldukça pratiktir. Dezenfektan Kabin modellerinde kullanılan standart depo 100 litre likit dezenfekte maddesini depolayabilmektedir. Polietilen uzun ömürlü ve tam dönüşümlü hammaddeden mamul bu özel depo Karmod grup tarafından üretilmektedir. Kapalı alanda veya açık alanda uzun yıllar deforme olmadan kullanılabilir. Yoğun kullanım alanları dikkate alınarak daha büyük depolama tankları opsiyonel müşteri tercihlerine göre yapıya adapte edilmektedir.

Dezenfektan Kabini Opsiyonel Cihaz Tercihleri

Halk sağlığını en iyi şekilde korumaya en üst seviyede katkı sağlamak amacıyla üretilen Karmod dezenfektan kabine opsiyonel cihaz ilaveleri de yapılabilmektedir. Standart olarak dezenfektan tüneli, hareket sensörü, püskürtme nozulları, dezenfekte makinesi, zaman rölesi ve depolama tankı ürünle beraber sunulmaktadır. Engelli rampaları da ürüne dâhil edilmektedir. Bu standart uygulamaların dışında kabin içerisine ateş ölçüm cihaz terminali ilave edilebilir. Ateş ölçerli dezenfektan kabiniyle kabin içerisine girilirken ateş ölçülerek ateş derecesine göre sesli veya ışık renkli uyarıda bulunulabilir. Yüksek ateş durumunda gerekli önlem alınarak kabin içi ekstradan arınık hale getirilebilir.

En Uygun Dezenfektan Kabin Fiyatları Için Karmod Yeter

Farklı modellerde dezenfekte kabin ve cihazının bulunduğu kabinler arasında modeli ve uygun fiyatlarıyla Karmod dezenfektan kabin fiyatlarını mutlaka incelemenizi öneririz. Satış ekiplerinden yapının öne çıkan farklı üstün özellikleri hakkında da bilgi almanız karar vermenize yardımcı olacaktır.

Dezenfektan Kabini Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Salgın nedeniyle çok sayıda ürünün arz edildiği piyasada farklı özelliklerde dezenfektan kabin modelleri yer alıyor. Kabin satın alırken en çok dikkat etmeniz gereken hususlar dezenfektan kabini özellikleriyle dezenfekteye uygun mu değil mi? Yanılmamanız için bu detay oldukça önemli. Kabin dayanımı, otomasyon makine sistemi, nozullar, sensör üründe hem kalitesi hem de işlevi sorgulanması gereken detaylar. Bunun dışında tabi ki markanın güvenilirliği. Sektöründe liderliğiyle Karmod en iyi dezenfekte performansa sahip uzun ömürlü, ergonomik kullanımda dezenfektan kabinlerini sağlığınıza özel geliştirdi. Modern tesislerde uzmanlıkla üretiliyor kullanımınıza sunuluyor. Üstünlükleriyle en iyi dezenfektan kabin modeliyle buluşmanız için öneririz.

Dezenfekte Kabini - Örnek Projeler