Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Deprem Yaşam Kabini

Deprem Yaşam Kabini Nedir?

Afet sonrası ortaya çıkan barınma açığının kapatılmasında konut olarak kullanılan yapılara deprem yaşam kabini denir. Afet sonrası yaşam ünitesi olarak da isimlendirilmektedir.

Deprem Kabini Afet Sonrası Barınma Sorununa En Pratik Çözüm

Kullanım hazır üretim konseptiyle deprem sonrası ihtiyaç duyulan konut sorununa en pratik çözüm sunuyor. Modern fabrika tesislerimizde duvardan çatıya, kapıdan pencereye, elektrik tesisatına kadar hazır üretiliyor. Üretim sonrası araca yüklenerek Türkiye’nin her bölgesine sevk ediliyor. Araçtan indirilip yerine konulduğunda oturuma hazır hale getiriliyor.

Deprem Yaşam Kabini Nerelerde Kullanılır?

Deprem kabini depremle birlikte sel, yangın, heyelan, volkanik patlama gibi yaşanan tabi afetler sonrası mesken ihtiyacını karşılamak için kullanılır. Fonksiyonel kullanımda yapı avantajıyla deprem sonrası geçici yaşam alanları ile birlikte sosyal ve ticari bina çözümü olarak da işlev görür.

Deprem Sonrası Yaşam Kabinin Kullanıldığı Yerler

  1. Deprem sonrası acil yerleşim konutları
  2. Market ve ürün satış büfeleri
  3. Ekmek büfe kabini, kasap, manav, kuaför, terzi gibi dükkanlarda
  4. Muhtarlık binası gibi çalışma ofislerinde
  5. Afet bölgesi aile sağlığı merkezi binalarında
  6. Psikolojik danışma merkezi binalarında
  7. DASK deprem sigortası afet bölgesi hizmet ofislerinde
  8. Afet yönetim ofislerinde
  9. Afet bölgesi okul derslikleri vb.

Güvenli, dayanımlı, hazır üretimli modeliyle deprem sonrası yaşam kabinleri ihtiyaç duyulan tüm kapalı mekanlarda tercih edilip kullanılmaktadır. Hazır deprem kabin evleriyle bir yandan barınma sorunu çözülürken satış büfeleriyle afet bölgesinde ticari hayat yeniden canlanmaktadır.

Deprem Yaşam Kabin Modelleri

Karmod 1986 yılından bugüne hazır yapı üretimindeki uzmanlığıyla iki ayrı üretim tarzında ve alternatif ölçülerde deprem yaşam kabin modelleri sunuyor.

Afet sonrası barınma ihtiyacına en pratik çözüm getiren CTP sistemli polyester geniş kabinler deprem kabin modellerinin ilkini oluşturuyor. Panel kabin sistemiyle üretilen eko yaşam konteynerleri de Karmod üretimi deprem kabinleri arasında yer almaktadır.

CTP üretimli geniş yaşam alanlarıyla 14 m2’den 50 m2’yi bulan ölçülere deprem kabinleri üretilmektedir. Geniş kabin olarak isimlendirilmesi standart üretimli küçük güvenlik kabinlerine göre bu yapıların iç plan olarak oldukça büyük olmasıdır. Elektrik tesisatından aydınlatma armatürlerine varana kadar kullanıma hazır üretimlidir. Fabrikada üretimi tamamlanan geniş deprem kabinleri araçlara yüklenerek afet bölgesine sevk edilir. Kullanıma hazır konseptiyle deprem bölgesinde aynı gün oturuma sunulur.

CTP Geniş Ölçüde Deprem Yaşam Kabin Modelleri

270x510 Deprem Kabini: 14 m2’ye yaklaşan ölçüsüyle deprem yaşam kabin fiyatlarında en hesaplı ürünü oluşturur. Yaşam alanı ihtiyacının karşılanmasının yanı sıra büfe, terzi gibi ticari alanlarda da tercih edilmektedir.

270x630 Deprem Kabini: 17 m2 geniş ortamıyla afetzede ailelerin barınmasında en hızlı çözüm sağlayan yapı modelleri arasında yer alır. İç plana WC ve Duş eklenebilmektedir. Deprem bölgesi mobil berber kabini olarak kullanılabilir.

390x390 Deprem Kabini: 15 m2 kare ölçüsüyle deprem bölgesinde kurulan konteyner kentlerin hazırlanmasına büyük kolaylık sağlar. Hafif yapı özelliğiyle sarsıntılardan etkilenmez. İstenilen yere pratik yerleşim avantajı sunar. Ofis, kafeterya, satış büfesi gibi çok farklı amaçlar için ticari alanlarda da kullanılmaktadır.

390x510 Deprem Kabini: 20 m2’yi bulan yaşam alanı ölçüsüyle deprem konteynerlerine önemli alternatif sunar. Konteynere göre deprem yaşam kabini fiyatı oldukça avantajlıdır. Konutla birlikte muhtarlık ofisi gibi amaçlar için de tercih edilebilmektedir. Deprem bölgesi mobil dükkanlar bu kabin modelimizle kısa zamanda kurularak hizmete alınabilir.

390x630 Deprem Kabini: 24,5 m2 ölçüsüyle deprem konteyner ölçüsünden 3,5 m2 daha geniş ortam afetzedelerin kullanımına sunuluyor. Deprem bölgesinin ticari ihtiyaçlarından mobil ofisler ve mobil dükkanlar modelle aynı gün devreye alınabilir.

390x730 Deprem Kabini: Yaşam kabiniyle afetzedelere 28,5 m2 yaşam alanı hazırlanıyor. Tüm modellerde olduğu gibi bu modelde de WC ve duş ünitesi plana dahil edilerek üretim yapılabiliyor. Deprem bölgesi hazır dükkanlar bu modelle kurularak hizmete sunulabilmektedir.

390x870 Deprem Kabini: Acil ihtiyaç duyulan deprem konutlarında 34 m2 ölçüsüyle afetzedelere ferah bir yaşam alanı hazırlıyor.

390x990 Deprem Kabini: 39 m2’ye yaklaşan ölçüsüyle afet sonrası deprem yaşam alanlarında tercih edilmektedir. Ofis, kafeterya, restoran gibi işletmeler için de kullanılabilmektedir.

390x1110 Deprem Kabini: 43 m2 iç ebatlarıyla deprem yaşam kabininin yanı sıra aile sağlığı merkezi gibi ihtiyaçlar için de kullanılabilmektedir.

390x1230 Deprem Kabini: 48 m2 kapalı alanıyla geniş deprem yaşam kabinlerinin en büyük ölçüsüdür. Deprem bölgesinde konut, aile sağlığı merkezi, AFAD koordinasyon merkezi ofisi, restoran, aşevi gibi çok farklı ihtiyaçlar için tercih edilmektedir.

Geniş deprem kabinlerinin tamamı firmamızın standart üretimleri arasında yer almakta olup sipariş sonrası hızlı teslimatıyla öne çıkar.

Deprem Konteynerinin En Pratik Hali Eko Konteyner Modeli

Karmod Kabin uzmanlığıyla geliştirilen eko deprem konteyneri fiyatlarıyla çok cazip. Standart olarak 240x600 cm ölçülerinde üretiliyor. Sızdırmaz çatı sistemi, kapı ve pencereleriyle birlikte elektrik tesisatı da kullanıma hazır üretiliyor.

Deprem Konteyner Fiyatlarında Gerçek Ekonomi: WDE Eko Deprem Konteyneri

240x600 cm plan içerisine afetzedelerin en iyi ergonomide barınma ihtiyacı karşılanıyor. Bu modelde yaşam alanına WC ve duş kabini de eklenmiş durumda. Ayrıca afetzedelerin mutfak kullanımları için evye ve mini evye altı dolabı da hazır üretimli. Atık giderleri konteyner kentteki kanalizasyon hattına bağlanarak hemen devreye alınabilir. Temiz su borusu da kolay bağlantı için yapı arkasına çıkarılmış bulunuyor. WC Duşlu ve mutfak üniteli Eko Deprem Konteyneri klasik deprem konteynerlerine göre çok daha ekonomiktir. Fiyat ekonomisinde Karmod Kabin uzmanlığıyla geliştirilen çözümlerin kazandırdığı katkılar öne çıkmaktadır.

Deprem Yaşam Kabin Fiyatları

Lider üretici kimliğiyle Karmod Kabin uzmanlığı tercih eden herkese deprem yaşam kabin fiyatlarında en iyi bütçe kazancı sağlar. Karmod Kabin12 farklı deprem yaşam kabin modeli geliştirmiş alanındaki tek markadır. CTP ve panel sistem konteyner modeliyle üretilen deprem afet yaşam alanlarımızla 14 m2’den 50 m2’yi bulan ölçülere deprem kabinleri üretiyoruz. Elektrikten su tesisat malzemelerine, aydınlatma ve su armatürlerine varana kadar hazır üretimli deprem yaşam kabin fiyatlarımızın ekonomisini siz de fark edin.