Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Polyester Kabin Teknik Özellikler

KARMOD CTP POLYESTER KABİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Dök.No CÜ-TÖ-01 Yay.Tarihi 1.01.2013
Rev.No 04 Rev.Tarihi 1.07.2024
TEKNİK VERİLER
Deprem Şartları 1.Derece
İklim Şartları Türkiye İklim Bölgeleri
Kar Yükü 80 Kg/m²
Rüzgar Hızı 79 Km/Saat (Zemine sabitlenmesi müşteri sorumluluğundadır)
Şase Yük Kapasitesi 200 Kg/m²
Metal Malzemeler ST 37 GALVANİZ METAL PROFİL
Ses Yalıtımı TS EN ISO 11957:2010;TS EN ISO 717-1:2013 ( Dp,W= 13 Db)
İzolasyonu TS EN 13165 POLİÜRETAN KÖPÜK (PU)-YANMAZLIK SINIFI “B”
Isı İletkenliği TS EN ISO 8990: Isı geçirgenlik Kat sayısı (Ust) W/ (m²*K) 0,591
TABAN
Sistem Kabinin şasesi özel kaynaklı taşıyıcı profillerden üretilmektedir. Kabin bu şase üzerine montaj edilmektedir. Kabinin konulacağı zeminin terazide olması gerekmektedir.
Rüzgar Hızına Karşı Yere Sabitleme Rüzgarda yere sabitleme aparatı opsiyoneldir. Müşteri talep ettiği taktirde verilir.
Zemin Kaplaması 14 mm kalınlıklı zemin kaplaması olarak fibercement, çimentolu yonga levhalar üzerine 2 mm kalınlıklı PVC Mineflo kullanılmaktadır.
DIŞ PANEL
Kalıp Sistemi Özel şekillendirilmiş metal çelik konstrüksiyon ve polyester kalıplarda preslenerek Türkiye’de ve Dünya'da tek otomasyon teknolojisiyle 50 derecede fırınlama sistemiyle (CTP) ve jelkot poliüretan sandwich paneldeki solvent gazı çıkarılarak üretilmektedir.
Kabin Üretim Sistemi Cam elyaf takviyeli (CTP) polyester ve jelkot malzemeler fırınlama sistemiyle 50 derece de kürtime yapılma tekniğiyle çift cidarlı poliüretanlı sandwich panel olarak imal edilmektedir. Özel şekillendirilmiş paneller modüler yapısıyla, ekleyerek vidalanıp monte edildikten sonra, anti bakteriyel nötr silikon kullanılarak izole edilip su, kar, toz, haşere ve bakteriye karşı koruma sağlanması ile birlikte hijyenik ve uzun ömürlü olur.
Dış Yüzey Kaplaması Dış atmosfere ve güneşin ultraviyole ışınlarına dayanıklı polyester esaslı kırık beyaz (floransan) renk izo-ftalik akrilik esaslı özel jelkot kullanılılarak antikorozif, yıkanılabilir, paslanmaz ve çürümez özelliktedir.
İç Yüzey Kaplaması Dış atmosfere ve güneşin ultraviyole ışınlarına dayanıklı polyester esaslı kırık beyaz (floransan) renk izo-ftalik akrilik esaslı özel jelkot kullanılılarak antikorozif, yıkanılabilir, paslanmaz ve çürümez özelliktedir.
Duvar Panel İzolasyonu 30 ̴ 35 mm kalınlıkta 42 dansite 140 bar yüksek basınçlı makinelerle poliüretan köpük enjekte edilerek üretilmektedir.
İÇ PANEL
Sistem CTP ( cam elyaf takviyeli polyester ) ve sert poliüretan köpük enjekte edilip, özel şekillendirilmiş paneller üretilerek oluşturulmuştur.
İç Yüzey Kaplaması İzofitalik akrilikli özel parlak kırık beyaz (floransan) renk jelkot ile CTP kaplaması kompozit panel oluşturulmuştur
Duvar İzolasyonu Tesislerimizde yüksek basınçlı makinelerle 42 dansite poliüretan enjekte ederek ve yeni nesil poliüretan kullanılarak üretilen paneller, yüksek ısı ve ses izolasyonu sağlamaktadır.
GENEL PANEL ÖZELLİKLERİ
Karmod kabinleri meydana getiren özel duvar panelleri iç ve dış yüzeyleri 60 derece güneşin ultraviyole ışınlarına ve -50 derece soğuğa karşı dayanıklı, neolu kırık beyaz (floransan) renkte jelkot malzeme kullanılarak imal edilmektedir.
Kullanılan malzemenin özelliği gereği ürünün boyutlarında ± %2 tolerans miktarı bulunmaktadır.
Dış ve iç paneller atmosferik şartlara ve antikorozif özelliğe sahiptir.
Yıkanabilir, paslanmaz, çürümez ve kolay temizlenir.
ÇATI
Çatı Sistemi Cam elyaf takviyeli (CTP) polyester malzemeden çift cidarlı poliüretan sandwich panel olarak imal edilmektedir. Özel şekillendirilmiş çatı panelleri duvar panellerine montapen vida ile birleştirildikten sonra anti bakteriyel silikon ile izole edilerek su,kar,toz ve bakteriye karşı koruma sağlanması ile birlikte hijyenik bir görüntü sağlar.
Çatı İzolasyonu Çatı panellerimize 42 dansite yoğunlukta poliüretan köpük enjekte edilerek CTP kompozit panel elde edilir.
İç Yüzey Kaplaması Dış atmosfere ve güneşin ultraviyole ışınlarına dayanıklı polyester esaslı kırık beyaz (floransan) renk izo-ftalik akrilik esaslı özel jelkot kullanılmaktadır.
Dış Yüzey Kaplaması Dış atmosfere ve güneşin ultraviyole ışınlarına dayanıklı Polyester esaslı kırık beyaz (floransan) renk izo-ftalik akrilik esaslı özel jelkot kullanılmaktadır.
KAPILAR
Dış Kapı Beyaz renkli 4 adet özel menteşeli PVC kapıdır. İspanyolet kilitlidir. Dış kapı ebatı 71,5 x 184,5 ölçülerde olup üst bölümü 4 mm kalınlıkta kapı camı kullanılmakta, kapı altı pvc lambri kaplıdır. Renkli kabinlerde müşteri tarafından talep edilmedikçe kapı rengi beyaz olacaktır.
PENCERELER
Pencere Elektrostatik toz boyalı beyaz renkte alüminyum profil çerçevelerden oluşmaktadır. Renkli kabinlerde müşteri tarafından talep edilmedikçe doğrama rengi beyaz olacaktır.
Cam Kabinin pencere camlarında, 4 mm kalınlığında temperlenmiş cam (otocam) kullanılmaktadır. Cam kırıldığında kullanıcıya zarar vermez.
METAL AKSAM
ŞASE Tüm ebatlarda 0,9 mm kalınlığında çelik profil galvaniz şase kullanılmaktadır.
ELEKTRİK TESİSATI
Kablo İç köşe kapamasına elektrik tesisatı sıva altı 1 x 2,5mm ve 1x1,5 mm TSE belgeli NYM kablo döşenmiştir. Elektrik anahtarı ve 2000 W 220 volt dayanıklı topraklı prizler döşenmiştir.
Sigorta 16 A TSE belgeli sigorta otomatı kullanılmaktadır.
Aydınlatma Armatürü Kabin ebatlarına göre duyları artan TSE belgeli glop kullanılmaktadır.
Priz ve Anahtarlar TSE belgeli priz ve anahtarlar kullanılmaktadır. Telefon pirizi opsiyoneldir.
SIHHI TESİSAT (Sıva üstü)
Vitrifiye TSE belgeli vitrifiye malzemeleri kullanılmaktadır.
Temiz Su Boruları TSE belgeli PPRC özellikli temiz su boruları kullanılmaktadır.
Pis Su Boruları TSE belgeli PVC özellikli pis su boruları kullanılmaktadır.
OPSİYONEL AKSESUARLAR
Banko, masa, raf, evye, jaluzi, havalandırma fanı, iç duvar bölmesi ve ilave WC istenmesi gibi opsiyonel aksesuarlar ücret karşılığı yapılmaktadır.
SEVKİYAT
Kabin indirme ve yükleme için Forklift kullanılabilir. Forkliftin bıçakları uzun olmalıdır. Kısa bıçaklar kabin zeminine zarar verecektir. Opsiyonel olarak forklift cepli şase yapılabilir. Büyük ölçüdeki kabinler vinç yardımı ile sapanla alttan bağlanarak taşınmalıdır. Sapanla taşıma için opsiyonel olarak alt şaseye sapan bağlama kulakları yapılabilir. Sapanla indirme ya da yükleme yaparken sapanın paneli sıkıştırmaması için yük traversi, kaldırma kirişi ya da denge kirişi ile talimatlara uygun taşınmalıdır.
Karmod Kabin Teknolojileri Ürün Teknik Özelliklerinde Değişiklik Yapma Hakkına Sahiptir.