Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Portatif Tuvalet

Portatif Tuvalet Nedir?

Portatif tuvalet tanımı ilk kez yat ve teknelerde wc çözümü sunan sistemler için kullanılmıştır. Daha sonra doğal yaşamı tercih edenlerin önemli tutkusu haline gelen karavanlar için portatif tuvalet geliştirilmiştir. Karavanlarda araç içerisinde kullanıldığından zamanla oluşan nahoş kokuların giderilmesi için kimyasalın kullanıldığı özel bir sistem uygulanmaya başlanmıştır. Wc kokusunu engelleyen bu sistemin adı zamanla kimyasal tuvalet olarak isimlendirilmiştir. Kimyasal sistem gerçekten getirdiği yenilikle karavanların önemli sorununa çözüm getirmiş araçları daha konforlu hale getirmiştir. Engelli ve hastaların kısa süreli kullanımları için geliştirilen wc çözümleri de portatif tuvalet olarak isimlendirilmektedir.

Portatif Tuvalet Hayatı Kolaylaştırmanın Yolu

Tekne ve yatlar, karavanlar ve hastaların kullanımına özel wc çözümleri portatif tuvalet olarak isimlendiriliyor.  Her ne kadar bu isimlendirme sıklıkla yapılsa da wc kabininin diğer kullanım alanlarından bahsedeceğiz. Özel isimlendirmenin dışında modüler kabin sistemiyle üretilen taşınabilir ünitelerin tamamı günümüzde portatif tuvalet adıyla ifade edilmektedir. Bu wc kabinleri bitmiş halde mobil şekilde mekândan mekâna transfer edilerek defalarca kullanım imkânı sunmaktadır. Pratik kullanımıyla kanalizasyon şebekesi bulunsun veya bulunmasın her alanda ihtiyacın karşılanmasına katkı sağlamaktadır. Gittiğimiz bir piknikte yeşillikler arasında gezinirken bir anda karşımıza çıkıverir mobil wc. Konser veya miting gibi katıldığımız bir açık hava organizasyonunda, şehir meydanında pratik çözüm olarak onu yanımızda hep görürüz.

Portatif Tuvalette Dört Farklı Modelde Üretim

Modüler kabin sektöründe üretim liderliğine sahip Karmod portatif tuvalet kabininde dört farklı modelde ürün sunuyor. Bu ürünler temiz ve atık su depolama tanklarına sahip olabildiği gibi kanalizasyon bulunan bölgelerde merkezi şebekeye bağlanarak kullanılabiliyor. Üniteler açısından da ürün sunum zenginliğine sahip Karmod tekli, ikili, üçlü hatta yedili wc ünitesinde üretim gerçekleştiriyor. Her yapı tamamıyla kullanıma hazır olarak üretiliyor araçla mobil şekilde farklı kullanım alanlarına kolayca transfer edilebiliyor. Yerine konulur konulmaz wc ünitesi kullanıma hazır hale geliyor.

Mobil wc ürünlerindeki bu dört modelden ilki polietilen portatif tuvalet modelidir. Yapı tamamen kullanıma hazır halde olup üniteyle beraber üstte temiz su deposu ve altta atık deposu yer alır. Polietilen mobil wc tekli ünitede üretilmekte olup yan yana dizilerek çoklu kullanılabilir hale getirilmektedir.

İkinci modelde üretim yapılan wc sistemi polyester portatif tuvalet modelidir. CTP teknolojisiyle polyester duvar ve çatı panelleri üretilen bu yapıların tamamı kullanıma hazır sevk edilmektedir. Tekli ve çoklu ünitelerde mobil taşınabilir şekilde hazırlanmaktadır. Ünite içerisinde klozet, yer taşı veya duş teknesi uygulamaları müşteri tercihine göre gerçekleştirilmektedir. Karmod olarak yoğun üretilen bir diğer tuvalet modeli de panel kabin portatif tuvalet çeşididir. Panel sistemli wc yapıları da CTP polyester ürünlerde olduğu gibi tekli ve çoklu üniteli olarak hazırlanabilmektedir. Metropol portatif tuvalet modeli ise Karmod tarafından geliştirilmiş lüks kullanım tercihlerini karşılamaya yönelik özel bir üründür.

Portatif Tuvaletin En Pratik Hali Polietilen Mobil Tuvalet

Karmod uzmanlığı ve yeni nesil teknoloji kullanımıyla üretilen polietilen portatif tuvalet pratik kullanım gibi önemli avantajlara sahip. 115x115 cm dar gövdesiyle her mekâna sığır. Çoklu üniteler yana yana dizilerek çok pratik şekilde kısa sürede hazırlanabilir. Dar gövdeye rağmen ferah iç mekânıyla uluslararası kullanım standartlarını üzerinde barındırır. Tekli ünite içerisi müşteri tercihine göre standart olarak üç farklı uygulama alternatifiyle donatılmaktadır. Alaturka kullanım tercihleri için yer taşı modeli, klozet tercihi veya duş kabini tercihinde üretim yapılmaktadır. Bu üç uygulama da üretim standardı içerisinde yer almakta olup tercih müşteri arzusuna bırakılmıştır.

Polietilen portatif tuvaleti açık hava organizasyonlarında kullanan kiralama firmaları ünite seçimini daha çok kullanıcı profiline göre hazırlamaktadır. Belirtilen profile göre yüzde 30’a 70 dengesinde alaturka veya klozet üniteli portatif tuvalet modeli tercih edilmektedir. Açık hava etkinliği spor müsabakalarını içeriyorsa bu kullanım alanında belirli sayıda duş kabinli ünite de tercih edilmelidir. Portatif duş üniteleri etkinliğe katılan sporcuların duş ihtiyaçlarını karşılamada işlevsel kullanım imkânı sunacaktır.

Tamamıyla pratik ve kolay kullanım işlevi dikkate alınarak tasarlanan polietilen portatif tuvalet çok sayıda üstünlüğüyle birçok alanda tercih ediliyor. Yapının her şeyiyle kullanıma hazır üretildiğini belirtmiştik. Bu yenilikçi ürünün toplam ağırlığı 107 kg. Kızak yardımıyla araçlara kolayca yüklenebiliyor. Özellikli ulusa ve uluslararası etkinliklere hizmet veren organizasyon firmalarının en büyük yardımcısı. Onlarca yapı kolayca taşınabiliyor pratik şekilde kısa sürede yan yana dizilerek portatif tuvalet kullanıma hazır hale getiriliyor.  Polietilen mobil tuvalette temiz ve pis su hazneleri de yer alıyor. Üstteki temiz su depomuz 180 lt. Hacme sahip. Su şebekesi bulunan mekânlarda direk tesisata bağlantılanabiliyor. Mobil ünitenin alt kısmında yapıyla bütünleşmiş atık su tankı yer alıyor. Atık su tankı da 150 litre depolama hacmine sahip. Temiz suda olduğu gibi kanalizasyon sisteminin bulunduğu kullanım yerlerinde arka gider borusundan ana şebeke bağlantısı gerçekleştirilebilir.

Polietilen seyyar tuvalet kabini içerisinde kullanım konforu açısından önemli detaylarda yer alıyor. Bunlardan ilk öne çıkanı özel havalandırma boru sistemi. Yapı içerisinden üst çatıya ulaşan havalandırma menfez borusu yardımıyla sürekli kullanımlarda içeride oluşabilecek kokular kolaylıkla uzaklaştırılıyor. Yapı bu sistemle otomatik olarak kendini kokudan temizleyerek bir sonraki kullanıma hazır hale geliyor. Kullanım konforuna yardımcı olan aksesuarlar arasında ayna, tuvalet kâğıtlığı, havluluk ve askılık unutulmayan detaylar arasında. Kapı kapama kilidinde de uluslararası standartlarda renk ayrıştırma sistemi tercih edilmiş durumda.

Seyyar tuvalet kabini kullanım esnasında içerden kilitliyken kapıda kırmızı ayar belirmektedir. Yapı içerden kilitli değilse kapı kapalı olsa bile kullanıma hazır olduğunu ifade eden yeşil kuşak renk etkin halde bulunmaktadır. Polietilen mobil tuvalet kabinlerini açık hava etkinlikleri düzenleyen organizasyon firmaları sıklıkla kullanıyor. Piknik alanları, askeri kamp alanları, afet ve mülteci acil yerleşim kamp alanları yine yapının yoğun tercih gördüğü alanlar arasında bulunuyor.

Çoklu Sistem Seyyar Tuvalet Modeli

Seyyar tuvalet denildiğinde genelde tekli üniteler akla gelir. Ancak Karmod özel projesiyle hazırlanan çoklu ünitede seyyar wc kabinleri de bulunuyor. CTP polyester kabin, panel kabin ve Metropol kabin Karmod ’un çoklu ünitede üretilen hazır tuvalet yapıları arasında yer alıyor. CTP polyester kabin modelinde tekli ünitedeki hazır yapı 150x150 tuvalet kabinidir. Bunun dışında 150x270 ikili tuvalet, 150x390 üçlü tuvalet kabinleri hazır olarak üretilmektedir. Yedi ve üzeri ünitelere sahip seyyar tuvalet kabinleri fabrika ön üretimiyle hazırlanarak ekiplerimizce yerinde montajlanmaktadır. Ön üretimi bir araca yüklenen yapı başka malzemelere ihtiyaç duyulmadan kullanım yerinde kurulum yapılarak hizmete alınmaktadır. Bu sistem özellikle piknik alanlarında ihtiyaç duyulan tuvalet yapılarına önemli çözüm getirmektedir.

Sit alanı içerisinde yer alan veya yapı izninin bulunmadığı milli park işletmeleri içerisinde yer alan tuvalet yapılarında bu sistemle çözüm getirilmektedir. Yerinde montaj sistemle her bir yapıda 10’a yakın wc ünitesi planlanarak hazırlanmaktadır. Aynı yapı içerisinde farklı yönde kapı girişleri projelendirilerek bay bayan wc kullanımına özel hale getirilmektedir.

Panel kabin modelindeki seyyar tuvaletlerde tekli ünite 135x135 ölçüye sahiptir. Bu modelle de ikili, üçlü, dörtlü ve özel projelendirilmiş şekilde çoklu üniteler hazırlanabilmektedir. Ünitelere yer taşı, klozet, pisuar ve duş kabini uygulamaları standart olarak hazırlanmaktadır. Metropol seyyar tuvalet modelinde tekli üniteden 7’lü üniteye kadar hazır üretim yapılmaktadır. Özel taçlı modern mimari uyumuyla Metropol kabin şehir parklarına ve millet bahçelerinin doğal dokusuna son derece uyumludur.

Her şeyiyle hazır üretilen seyyar tuvalet fiyatları Karmod uzmanlığıyla sizi özel cazip fiyatlarla. Modern üretimli kalite kontrol testlerinden geçirilerek hazırlanan seyyar tuvalet fiyat ve modellerini buradan inceleyebilir, detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.