Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Hazır Tuvalet Kabini

Hazır Tuvalet Kabini Nedir?

Taşınabilir özelliğe sahip elektrik ve su tesisatlarıyla üniteleri kullanıma hazır sunulan Mobil WC modeli hazır tuvalet adıyla isimlendirilmektedir. Hazır konsept tuvalet kabinine olan ilgiyi artırmış olup çok farklı kullanım alanlarında yoğun olarak tercih edilmektedir. Karmod Kabin güvencesiyle tekli, ikili, üçlü ve hatta daha çoklu ünitelerde hazır tuvalet üretimi yapılarak kullanıma sunulmaktadır. Ünite içleri müşteri tercihine göre alafranga klozet, alaturka yer taşı veya duş kabini şeklinde hazır uygulama yapılmaktadır. İstendiğinde mobil WC kabinine pisuar ünitesi de monte edilebilmektedir.

Karmod Kabin'in standart hazır tuvalet üretimleri arasında engelli kullanımına özel engelli WC kabini üretimi de bulunuyor. Engelli tuvaleti uluslararası kullanım standardına sahiptir. Kapı tekerlekli sandalye girişine özel genişlikte hazırlanmış olup kapıdan içeri engelli rampası kullanılarak girilir. Kabin içerisinde engelli kullanımına özel ferah ortam düzenlenmiş olup WC ünitesi ve özel tutmaçlar engelli kullanımına uygun kriterlerde yerleştirilmiştir.

Karmod Kabin kalite güvencesiyle üretilen hazır tuvalet kabin modellerinin tamamı uzun ömürlü kullanım standartlarında hazırlanmaktadır. Tuvalet kabini içerisinde kullanılan başta üniteler olmak üzere tüm aksesuarlar görünüm ve kullanım konforuna sahiptir. Ünite ve aksesuarlarda kaliteli markalar tercih edilmiş olup uzun yıllar güvenle kullanılır. Ünite temizliği için rezervuar sistemi kullanıma hazır yerleştirilmiştir. Havalandırma menfeziyle kullanım sonrası oluşabilecek nahoş kokular giderilerek tuvalet kabini bir sonraki kullanıma hazır hale getirilmektedir. Hazır tuvalet içerisinde lavabo ünitesi kullanım ergonomisi düşünülerek yerleştirilmiştir. Lavabo üzerine ayna montajlanmıştır. Taharet musluğu yanına yine kullanım ergonomisi düşünülerek tuvalet kâğıtlığı yerleştirilmiştir. Kapı arkasına askılık standart uygulamalar arasında yer almaktadır. Şantiye ve bahçe kullanımlarında tuvalet kabini ünitesinin içerisine opsiyonel olarak duş telefonu yerleştirilerek wc - duş kabini işlevi görmektedir.

Hazir Tuvalet Nerelerde Kullanılır?

Pratik çözüme sahip hazır tuvalet kabinleri çok farklı kullanım alanlarında tercih edilmektedir. Öncelikle iç konforuyla standart bir wc beklentisini tam anlamıyla karşılamaktadır. Bu nedenle portatif wc kullanımı belirli bir alana has kılınmamıştır. Burada yapının öne çıkan kullanım alanlarından bahsedebiliriz. İnşaat şantiyeleri hazır tuvalet kabininin en çok tercih gördüğü alanlar arasında yer alıyor. Piknik alanları, kent meydanları, cami şadırvanları, tarla ve bahçeler, dinlenme tesisleri diğer kullanım yerleri arasında sayılabilir.

Şantiye kullanımlarında daha çok ikili veya üçlü hazır tuvalet modelinin tercihi daha yaygın. Üniteler klozet, yer taşı veya duş teknesi seçimine göre hazırlanmaktadır. Daha yaygın tercih ikili ünitede biri klozet diğeri de yer taşı seçimi. Bu seçimi inşaatta görev alan personelin kullanım tercihi belirliyor. Üçlü hazır tuvalet yerleşiminde daha çok üç farklı ünite yerleşimi ilgi görüyor. Bunda bir ünite klozet iken diğer ünite yer taşı ünitesiyle hazırlanıyor. Diğer üçüncü kabin ise duş kabini şeklinde düzenleniyor. Bu üçlü kombinasyonla şantiye kullanımındaki tüm ihtiyaçlar tek yapıyla karşılanabiliyor. Mobil tuvalet projede görev alan personel sayısına göre projelendirilerek üretilebiliyor. Ortalama 7 ila 10 kişilik personele bir üniteli tuvalet kabini yeterli oluyor. Şantiye kullanımları için ihtiyaç duyulabilecek wc duş kabin sayısı için Karmod uzmanından bilgi alabilirsiniz.

Fabrika üretim tesisleri şantiye kullanımından sonra mobil wc kabini en çok tercih edildiği kullanım alanı. Betonarme sistemle mevcut fabrika binasına ek tuvalet yapısı kazandırmak istenildiğinde iskan sorunlarıyla karşılaşılıyor. Bu nedenle hazır tuvalet mobil özelliğiyle fabrika üretim tesislerine çok iyi çözüm oluyor. Çalışan sayısına göre ünitede Karmod kalite güvencesiyle üretilen mobil wc geldiği gün şebeke bağlantıları yapılarak devreye alınabiliyor.

Piknik alanları hazır tuvalet kabinlerinin yaygın kullanıldığı yerler arasında. Özellikle milli parklar ve sit alanlarında yer alan piknik alanları mobil wc kabin modelini özellikle tercih ediyor. Yapılanma izninin bulunmadığı bu alanlara hazır tuvalet pratik çözüm kolaylığı getiriyor.

Hazır Tuvalet Fiyatları Çok Cazip

Öncelikle al hemen kullan modeli hazır tuvalet fiyatlarını çok cazip kılan en önemli etken. Bahçenize, fabrikanıza veya şantiyenize bir tuvalet inşa etmeye kalktığınızda projeden başlayarak çok sayıda sorunla uğraşmak durumunda kalırsınız. Oysa Karmod kullanıma hazır konsept portatif wc modelleriyle uzun ömürlü kullanıma hazır tuvalet kabinleri üretiyor. Sizi inşa süreçleri dahil çok sayıda ustayla uğraşmaktan kurtarıyor. Küçük bir yapı için harcayacağınız bütçeler ise cabası. İster tekli veya çoklu ünite klozet, yer taşı veya duş kabini hangi modele ihtiyaç duyarsanız hazır tuvalet fiyatları avantajlarıyla yanınızda.

Hazır Tuvalet - Örnek Projeler