Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Prefabrik Kabin

Prefabrik Kabin Üstünlükleriyle Size Özel

Modern mimariye uyumluluğuyla önemli işlev gören prefabrik kabin hayatın her anında görmeye o kadar alıştık ki. Adeta hayatın bir parçası oldu. Kafede otururken veya bazen bir manzaraya yöneldiğimizde anı bir fotoğrafla daima yaşatmak isteriz ya hani. Bir bakmışsınız fotoğraf karesinde arkanızda veya yanınızda belirivermiştir. Ama sizi asla rahatsız etmez, görülür, fark edilir, anlamlı kılar. Anın karesiyle bütünleşir adeta daha da güzellik katar ana. Karmod prefabrik kabin işte o.

Prefabrik Kabin Zor Anlarda Güvenlik Personelinin Yanında

Günümüzde güvenlik algısı değişti görev noktaları hem arttı hem de genişledi. Güvenlik sektöründe gerek kamu gerekse özelde çok sayıda çalışan istihdam ediliyor. Güvenlik personeli mesai saatlerinin önemli bir bölümünü prefabrik kabin içerisinde geçiriyor. Adeta yapıyla bütünleşiyorlar evleri gibi oluyor onlar için. Bekçi kulübesi içerisinde her biri kendisine göre bir çalışma kültürü ve düzen oluşturuyor. Kışın soğuk yazın sıcak demeden dört mevsim görevlerinin başındalar. Görevleri gereği bazen riskli alanlarda da çalışsalar da prefabrik kabin evidir bekçilerin. Rahatlatır onu sıklıkla öndeki bankoya koyduğu küçük çocuğunun fotoğrafı veya arkada kabin paneline astığı bir manzara görseli. Her ne kadar görevi ciddiyet gerektirse de güvenlik görevlisi de insandır. Onunda sevdikleri, bazen gece bazen gündüz yolunu bekleyenleri var. Sevgileri, duyguları ve umutları var. Bu duygular içerisinde zor görev bölgelerinde ve zorlu iklimlerde onu koruyacak, kendini evinde gibi hissedeceği prefabrik kabin onun arkadaşı.

Prefabrik Kabin Nedir?

Prefabrik denildiğinde imalatı fabrika ön üretiminde gerçekleştirilen ve kullanım yerinde herhangi bir inşa aşamasına ihtiyaç duymayan hazır yapılar akla gelir. Bu tanımdan hareketle prefabrik kabin tamamıyla fabrika üretim hattında imal edilir. Sevk edildiği yerde herhangi bir inşaat malzemesi veya işçiliğe ihtiyaç duymaz. Kullanım yerine indirilir indirilmez prefabrik kabin hizmet vermeye hazırdır. Çok farklı kullanım alanları bulunur. Bunlar arasında en yaygın tercih gören kullanım alanları bekçi kulübesi ve satış büfesidir.

Prefabrik Kabin Nasıl Üretilir?

Elli metrekareye varan kapalı mekânda yapı ihtiyaçlarına çözüm getiren prefabrik kabinlerin kullanıma hazır üretilerek sevk edildiğini belirtmiştik. Yapının bu üstünlüğü tercih edilmesindeki en büyük etkenler arasında. Çünkü kullanıcılar yapı güvenliği, kalitesi ve konforuyla tam anlamıyla çözümlenmiş bir bina bulduğunda asla inşaat süreçleriyle uğraşmak istemez. Projesi, temeli, betonu, duvarı, sıvacısı, elektrikçi, su tesisatçı, çatıcı gibi çok sayıda işlem ve işçilikle kim uğraşacak. Öncelikle prefabrik kabin modelinin bu avantajları birlikte sunduğunu vurgulamamız gerekir.

Şimdi üretim aşamasından bahsedebiliriz. Karmod prefabrik kabinlerin modern tesislerde farklı yapı modelinde üretildiğini başta vurgulayalım. Üretim aşamasında ciddi bir organizasyon ve teknoloji kullanımı bulunuyor. Elli çeşide yakın standart plandaki prefabrik kabin üretim esnasında bu organizasyon içerisinden geçerek imal ediliyor ve kullanıcılarıyla buluşuyor. Üretimde ilk olarak panellerin imalatı gerçekleştiriliyor. Tercih edilen yapıya göre bu paneller CTP polyester kabin veya sandviç panel kabin modelinde üretilebiliyor. Panel üretimin her aşaması teknolojik bant sisteminde ilerleyerek gerçekleştiriliyor. Her iki modelde de yapı büyüklüğüne göre duvar ve çatı panelleri üretilerek montaj hattına alınıyor.

Montaj hattında hazırlanmış taşıyıcı alta şase üzerine duvar panelleri montajlanıyor. Kapı ve pencere montajları da bu aşamada gerçekleştiriliyor. Sonraki aşamada tam sızdırmazlığı sağlanmış çatı paneli montajlanarak prefabrik kabin ortaya çıkıyor. CTP kabinlerde ürüne özel projeli elektrik kabloları panel birleşim aralarından geçirilerek özel kapamalarla gizleniyor. Çatı paneline yerleştirilen armatürün kablolaması ise henüz panel üretim aşamasında gerçekleştiriliyor.

Karmod Prefabrik kabin elektrik sisteminde tam yangın güvenliği için her ürün özel projeli tesisata sahip. Yapıda ihtiyaç duyulacak en yüksek enerji kullanımı temel alınarak özel kablo kalınlığı tercih ediliyor. Sigorta sistemi viko markalı olup tam amper değerine sahip. Kablo bağlamalarında özel klemensler kullanılarak güvenlik şansa bırakılmıyor. Yapı büyüklüğüne göre aydınlık ışıklı ortam kazandıran armatürler tercih ediliyor.

Prefabrik kabin tuvaletli modellerde de sıhhi ve atık su tesisatları yapıya özel projeli sisteme sahip. Montaj hattında atık ve temiz su tesisatlarıyla wc ünitesi, lavabolar, rezervuar ve musluklar montajlanarak kullanıma hazır hale getiriliyor. Kabinin sızdırmazlık testleri yapıldıktan sonra kalite kontrol onayından geçiyor. Atık su tesisatı arkadan çıkışlı olup merkezi kanalizasyon sistemine kolayca bağlanabiliyor. Temiz su çıkışı ucundaki rekor yardımıyla merkezi şebekeye bağlantılanıyor. Her türlü yapı ihtiyacınıza cazip prefabrik kabin fiyatlarıyla sahip olarak çözüm getirebilirsiniz.