Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular
 • Kabin üretiminde hangi hammadde ve malzemeler kullanılır? Özellikleri nelerdir?

  CTP Sistemli Kabin; panellerinin üretiminde jelkot, polyester ve poliüretan hammaddelerle birlikte cam elyaf malzeme kullanılmaktadır. Kabinlerin dış parlak yüzeyi jelkot, mukavemeti cam elyaf ve polyester sağlamaktadır. Üretimde araya enjekte edilen poliüretan yalıtım malzemesi kabin izolasyonunu mükemmel seviyeye yükseltmektedir.

  Panel Kabin Sistemi; kabin duvar panelleri tamamen sandviç panellerden oluşur. Sandviç paneller iç ve dışta çift yönde özel sac levhalar arasına EPS malzeme yerleştirilerek hazırlanır.

  Metropol Kabin; Yapının ana karkası kutu profiller kullanılarak hazırlanır. Metal karkas arasına EPS izolasyon malzemesi uygulanır. Bu uygulama panel kabine ısı ve ses yalıtımı kazandırır. Kabinin dış kaplamasında dekoratif çimento esaslı yonga levhalar kullanılmaktadır.

 • Kabinlerin rüzgâr dayanımı nasıldır?

  Tam yapı güvenliği açısından Kabin yere sabitlenmelidir. Sabitlendiğinde 80km/saat hızındaki rüzgâr etkilerine dayanım sağlar.

 • Kabinler bakıma ihtiyaç duyar mı? Bakımları nasıldır?

  Standart kullanımda dış yüzeyi boya gibi bakımlara ihtiyaç duymadan ilk gün canlılığını uzun yıllar korur. Kabini içi nemli bezle silinerek kolayca temizlenir. CTP ve Panel Kabin dış yüzeyinde zamanla oluşabilecek lekeler fırça kullanılarak araç yıkar gibi temizlenebilir. Kabin birleşim yerlerinde kullanılan silikonlar dış etkenlerden zamanla zarar görebilir. Bu durumda silikon yenilenmelidir. Kabin dışındaki inatçı lekeler aseton kullanılarak kolayca temizlenebilir.

 • Kabin ısı ve ses izolasyonu nasıldır?

  Kabinlerimiz -30 ile + 60 derece aralığı kullanımlarında deforme olmayacak dayanıma sahiptir. Kabin içi iklimlendirme klima benzeri cihazlarla kolaylıkla yapılabilir. CTP Kabin panelleri arasına üretim esnasında tam yoğunlukta enjekte edilen poliüretan hammadde yapılara ısı ve ses yalıtımı kazandırır. Kabin iklimlendirme performansı enerji tasarrufuyla kazandıran sisteme sahiptir.

 • Kabin ölçüleri standart mıdır? Özel ölçüde üretim yapılabilir mi?

  CTP Kabinler özel kalıplar kullanılarak üretildiğinden ölçüleri standarttır. CTP polyester kabin her ihtiyaca cevap verecek şekilde 3 m2’den 48 m2’yi bulan ölçülerde 19 farklı ebatta model çeşitliliğine sahiptir. Panel Kabin de aynı çeşitlilikte 2 m2’den 10 m2’yi bulan ölçülerde imal edilmektedir. Her iki modelde ayrıca WC kabin modelleri de yer almaktadır. Metropol Kabin ise standart olarak 150x150 ölçüden 300x700 cm ölçüye kadar üretim yapılmaktadır. Birleşimli sistemin de kullanıldığı Metropol kabinle tek katlı 42 m2 ve iki katlı lüks yapılar kısa sürede inşa edilebilmektedir.

 • Kabin içerisinde kaç kişi yaşayabilir?

  Kabin modellerimizin tamamında önerilen metraj 1 kişi için 2 m2’dir. Kabin satın almaya karar vermeden önce kişi sayısını ve kullanım amacınızı satış temsilcilerimizle paylaşarak doğru öneriler alabilirsiniz.

 • Kabinin yerleştirileceği zemin nasıl olmalıdır?

  Öncelikle kabinin yerleştirileceği zemin düzgün terazide olmalıdır. Karmod olarak kabinin yerleştirileceği zemine 10 cm kalınlığında beton atılmasını öneririz. Bu zemin kabinini kullanım konforu ve sabitlenebilmesi için önemlidir. Zemin betonunu satın aldığınız üründen daha geniş tutarak kullanım konforunu artırabilir, sabitlemeyi kolaylaştırabilirsiniz.

 • Kabinlerde garanti süresi ne kadardır? Garanti şartları nelerdir?

  Kabinlerimizin garanti koruması için sözleşmede belirtilen genel kullanım koşullarına uygun kullanım gerekmektedir. Kabinlerimizin garanti süresi imalat ve montaj hatalarına karşı 1 yıldır.

 • Kabinlerde ısıtma ve soğutma iklimlendirmesi nasıl yapılmalıdır?

  Tüm modeldeki kabinlerimizin yalıtımı en iyi seviyede sağlanmıştır. İklimlendirmede klima ve elektrikli ısıtıcılar kullanılarak mevsime göre ısıtma ve soğutma kolayca yapılabilir.

 • Kabinlerin nakliyesi nasıl yapılır?

  Nakliye kabin ölçüsüne göre değişmekle birlikte genel olarak kamyonetle yapılabilmektedir. Büyük ebatlı ve tonajlı kabinler kamyon ve tırla sevk edilmektedir. Fabrikadan hazır teslim kabinlerde 270x750 cm’ye kadar olan kabinler bitmiş olarak sevk edilir. Diğer büyük ölçüdeki kabinlerimiz demonte parçalı sevk edilerek kullanım yerinde Karmod uzmanlarınca kısa sürede montajlanarak teslim edilir.


Diğer Sorularınız için

444 32 21

Ana Menü

Sosyal Medya