Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Karmod Kabin Çankaya Köşkü’nde

  • Kullanım Amacı : Güvenlik Kabini
  • Yapı Modeli : Metro City Zırhlı Kabin
  • Yapı Adedi : 3 Adet 150x150
  • Toplam Metraj : 6,75 m²
  • Proje Yılı : 2011
  • Kullanılacak Bölge : Çankaya Köşkü
Şu anda 91 misafir bu projeyi inceliyor

Başkent Ankara’da Cumhuriyetin kurulduğu 1923 yılından 2014’e kadar Cumhurbaşkanlığı resmi konutu olarak kullanılan Çankaya Köşkü güvenliğinde Karmod kabin tercih edildi. 2011 yılında Çankaya Köşkü’nün bulunduğu alandaki güvenlik kabinleri yenilendi.

Yeni güvenlik kabinleri ile Cumhurbaşkanlığı köşkünde görev yapan personelin daha iyi şartlarda çalışma alanı hazırlanması hedeflendi. Bu kapsamda köşkün çevresindeki güvenlik kabinleri Karmod zırhlı kabin kullanılarak yenilendi.

 

2014 Sonrası Çankaya Köşkü Güvenlik Yapıları

2014 yılında Cumhurbaşkanlığı makamı yeni inşa edilen Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne taşındı. Bu tarihten sonra Çankaya Köşkü Başbakanlık makamı olarak kullanılmaya başlandı. 2011 – 2014 arası Çankaya Köşkü’nde Cumhurbaşkanlığı konutunun güvenliğini sağlayan personelin kullandığı kabinler bu tarihten sonra 2018 yılına kadar Başbakanlık güvenlik personelince kullanıldı. 2018 yılında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçildikten sonra Çankaya Köşkü Cumhurbaşkanı yardımcısının kullanımına tahsis edildi. Karmod güvenlik kabinleri o tarihten bugüne Çankaya Köşkü güvenlik personelince kullanılmaya devam ediliyor.

 

Güvenlik Kabinlerinde En İyisi Karmod

Karmod 1986 yılından bugüne sektördeki uzmanlığıyla güvenlik kabinleri üretiyor. Türkiye’nin güvenlik yapılarındaki en çok tercih edilen markası Dünyada da aynı başarıyı sürdürüyor. Karmod yapıları günümüzde 140’a yakın ülkede tercih edildi ve güvenle kullanılıyor.

Karmod Kabin En İyi Ergonomi

Karmod güvenlik kabinlerinin Türkiye’de ve Dünyada en çok tercih edilen güvenlik yapısı olması asla tesadüf değil. Karmod bekçi kulübeleri en iyi kullanım ergonomisiyle öne çıkıyor. Bekçi kulübelerinin tamamında öne çıkan kalite, görünüm estetiği iç kullanım konforuna da yansıyor.

Güvenlik kabinlerimizin tamamının iç detay çözümleri kullanım ergonomisini yükseltirken personele en iyi konforu yaşatıyor. Yüksek yalıtımlı zarif duvarlar en iyi şekilde birleştirilmiş olup kabin iç mekanında daralmalara sebep olmaz. Zeminde en iyi aralıkta profillerle donatılı şase kullanımı zemin hareketlerini engeller. Pencereler seyir ergonomisi açısından en ideal boyutta ve en iyi şekilde kabin duvarlarına yerleştirilmiştir. Kapı üzerinde yer alan ekstra pencere seyir görüş açısını maksimum seviyeye yükseltir. Otururken veya ayakta ideal büyüklükteki pencereler en iyi görüş açısı sunarak güvenlik personelinin zor görevini kolaylaştırır.

Güvenlik Personeline Ev Konforunda Çalışma Alanı

Genelde tek vardiyada uzun çalışma saatleri esasına göre görev yapan personel için güvenlik kabin konforu çok önemlidir. Karmod ergonomisiyle güvenlik personeline ev konforunda çalışma alanı hazırlar. Kullanım konforuna iklimlendirme kolaylığının da eklendiği Karmod bekçi kulübesi güvenlik personelinin en büyük yardımcısıdır. Çalışma alanındaki rahatlığıyla onlara evlerindeki konforu yaşatır. Aşırı soğuk veya çok sıcak kullanım yeri fark etmeksizin en elektrikli ısıtıcıların tamamıyla iklimlendirme çok kolay şekilde yapılır. Aynı zamanda çok az enerji sarfiyatıyla tercih eden firmalara gider bütçelerinden kazanç sağlar.