Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

İstanbul Adalet Sarayı'nda Karmod Güvenlik Kabini Tercih Edildi

  • Kullanım Amacı : Güvenlik Kabini
  • Yapı Modeli : Metropol Kabin
  • Yapı Adedi : 16
  • Proje Yılı : 2011
  • Kullanılacak Bölge : İstanbul
  • Tamamlanma Zamanı : 28 Gün
Şu anda 60 misafir bu projeyi inceliyor

İstanbul Adalet Sarayı Güvenlik Kabinleri


Karmod güvenlik kabinleri Avrupa’nın en büyük adalet binası olan İstanbul Adalet Sarayı’nda tercih edildi. Karmod Metro City Kabin modeliyle inşa edilen 16 ayrı güvenlik kabini 343.000 m2 toplam büyüklükteki kapalı alana sahip Adalet Sarayı çevresine yerleştirildi.

Proje kapsamında 12 adet 150x150 cm ve 4 adet 200x200 cm güvenlik kabininin üretimi gerçekleştirildi. Karmod’un modern üretim tesislerinde 28 günde kullanıma hazır hale getirilen güvenlik binaları Adalet Sarayının açılışına günler kala sevkiyat yapıldı. 336 güvenlik personelinin görev aldığı devasa organizasyonda Karmod güvenlik kulübesi önemli işlev görüyor.

Metro City kabin yeni mimari üretimi ve şık görünümüyle İstanbul Adalet Sarayı’nın modern yüzüne tam uyum sağladı. Metro City kabin iyi yalıtımıyla her yerde olduğu gibi İstanbul Adalet Sarayı’nın güvenliğinde görev alan personele konforlu barınma ortamı sunuyor. Personel yazın aşırı sıcağı ve kış günlerinin uzun soğuk gecelerinde en iyi iklimlendirme konforuyla görev yapıyor.

İstanbul Adalet Sarayı Şık Güvenlik Kabinleriyle Çevrelendi

Toplam 18 bloktan oluşan İstanbul Adalet sarayının devasa büyüklüğü farklı görüş açılarında görev alan personellere ihtiyaç duyuyor. Adalet binasının giren çıkan insan trafiği mesai saatleri içerisinde oldukça yoğun. Her blokta binlerce insan aynı anda hareket halinde. Sadece adalet sarayında görev alan personel sayısının 5347 olduğunu düşünürsek bina güvenliğinin ne kadar önemli olabileceğini kolayca tahmin edebiliriz. Bir de her gün binlerce insanın geldiği adalet sarayı personelin görev alanı güvenlik yapılarının önemini artırıyor.

Karmod güvenlik kabinleri adalet binasının tüm bloklarını aynı anda görecek şekilde konumlandırıldı. Güvenlik yapı birleşiminde araç giriş kapıları ve yaya giriş alanlarıyla birlikte bloka kapıları esas alındı.

Kabinler güvenlik personelinin en iyi ergonomide görevlerini kolaylaştıracak şekilde yerleştirildi. Geniş görüş açıklığındaki pencereleri, pencereli kapısıyla Metro City güvenlik kabinleri personelin görev seyirlerini oldukça kolaylaştırıyor.

İstanbul Adalet Sarayı

Temmuz 2011 tarihinde hizmet vermeye başlayan İstanbul Adalet Sarayı birbirine bitişik halde bulunan 4 ila 19 kat aralığındaki toplam 18 bloktan oluşuyor. Binanın kapalı alan toplamı 343.000 m2.

İstanbul Adalet Sarayı inşası tamamlandığında şehrin farklı bölgesinde dağınık halde bulunan 11 adalet binasının taşınmasıyla hizmete başladı. Bu binalar İstanbul Adliyesi (Sirkeci, Gülhane, Levent), Şişli Adliyesi, Beyoğlu Adliyesi, Sarıyer Adliyesi, Eyüp Adliyesi ve Fatih Adliyesi olarak sıralanıyordu. Yeni bina hizmete girdiğinde tüm bu yapılara Çağlayan’daki ana binaya 25 Temmuz 2011 – 22 Ağustos 2011 tarihleri arasında taşındı. Böylece İstanbul’un Avrupa yakasındaki tüm adliye binaları İstanbul Adalet Sarayı çatısı altında bir araya toplanmış oldu.

Adalet Sarayında duruşma salonları, hakim ve savcı odaları, ofisler, hizmet odaları, arşiv odaları, avukat görüşme odaları, yemekhaneler, polis karakolu, kafeteryalar, konferans salonu, postane, banka şubeleri, kütüphane, kreş, sağlık ünitesi, kapalı otopark gibi bölümler bulunmaktadır. Sarayda gün ışığından en yüksek düzeyde istifade için orta avlular ve bahçelere yer verilmiştir.