Deprem Kabini

Deprem Kabini Hayat Kurtarır

Depremin yıkıcı etkisini ortadan kaldırmak için özel tasarlanmış yapılar deprem kabini olarak isimlendirilmektedir. Modüler birleşim özelliğiyle deprem kuvvetine karşı esneyerek yıkılmadan hareket eder. İçinde barındırdığı insana zarar vermesine ve eşyaların hasar almasına engel olur. Çok hafif panel özelliğiyle paneller yerinden ayrılsa cana zarar vermez. Deprem esnasında insanlara en güvenli barınma ortamı oluşturur. Deprem esnasındaki güvenliğini deprem sonrası yaşam alanlarında da sürdürür. Deprem anında hayat kurtarırken deprem sonrası da güvenli yaşam alanlarının kısa zamanda hazırlanmasını kolaylaştırır.

Deprem esnasında canı korurken deprem sonrasında oluşan depresif etkileri ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Yaşayanlarca yakından bilindiği üzere deprem bir çok insanda kapalı mekan fobisine neden olur. Depresif etkisiyle depremin üzerinden günler geçse de evlere girme korkusu devam eder. Hatta bu etki bazı insanlarda aylarca sürebilir. Deprem kabini güvenli yaşam alanı sunumuyla deprem sonrası oluşan korkuların tamamıyla ortadan kaldırılmasını kolaylaştırır. Günlerce evlerine girmekte zorlananlar deprem kabiniyle bu korkularını kısa sürede üzerlerinden atarlar.

Deprem Kabini Satın Almanın En Kolay Yolu

1986 yılından bugüne üretim tecrübesi ve prefabrik yapılardaki uzmanlığıyla Karmod deprem kabini de tasarlayıp üretiyor. Hızlı üretim ve kullanıma hazır sevkiyat özelliğine sahip bu yapılar afet sonrası yaşam alanlarının kışı zamanda hazırlanmasını büyük kolaylık sağlıyor. Karmod Türkiye ile birlikte dünyanın çok sayıda ülkesine deprem kabinleri üretiyor. Kullanıma hazır konseptteki yapıları afet sonrası organizasyonların planlamalarını kolaylaştırıyor. Binlerce aile için ihtiyaç duyulan afet yaşam konutları günler içerisinde üretilerek sevk ediliyor. Araçtan indirildiği anda kullanıma sunuluyor. Demonte üretimli nakliye navlun avantajıyla sevk edilen afet konutları saatler içerisinde hızla kurulabiliyor. Özel üretim deprem kabinleriyle güvenli yaşam alanları hazırlanarak mağduriyetler hızla gideriliyor. Deprem kabini satın almanın en kolay yolu Karmod uzmanlığı. Güvenli üretimli depreme özel Karmod yapıları dünya genelinde kamu ve sivil toplum kuruluşlarının ilk tercih ettiği yapılar arasında. Kişisel ihtiyaçlarınız için bahçe ve benzeri alanlara konumlandırılacak deprem kabini satın almak isterseniz Karmod yapılarını güvenle tercih edebilirsiniz.

Satılık Deprem Kabini

Doğudan batıya, güneyden kuzeye fay atları üzerinde yer alan ülkemiz deprem gerçeğiyle karşı karşıya bulunuyor. Bu fayların çoğunluğu sürekli deprem oluşturma potansiyelini üzerinde barındırıyor. Deprem gerçeğinden hareketle tasarlanan güvenli yapılar satılık deprem kabini modelleri arasında yerini aldı. Ülkemizde deprem evleri tedarik organizasyonları kamu adına AFAD öncülüğünde çok sayıda sivil toplum kuruluşu tarafından gerçekleştiriliyor. Bunun dışında bireysel kullanımlar için güvenli Karmod üretim kalitesine sahip satılık deprem kabini avantajlarını değerlendirebilirsiniz. Karmod deprem yapıları modern tasarımı, deprem güvenliğinde özel malzeme seçimi ve ergonomisiyle öne çıkıyor. Farklı büyüklükteki deprem kabini modellerinin tamamında yapıya özgü projelendirilmiş elektrik tesisatları da yer alıyor. Elektrik tesisatının uygulaması armatürlerine varana kadar kullanıma hazır şekilde gerçekleştirilmektedir.

Satılık deprem kabini arayışında hızlı üretimli, kolayca taşınabilen ve kullanıma hazır yapıları tercih edilmesi her açıdan kolaylık sağlayacaktır. Hazır konsept Karmod yapıları elektrik ve su tesisatlarıyla ana şebekelere bağlantı yapıldığında hemen kullanılabilmektedir.

Deprem Kabini İle Kendi Deprem Odanızı Oluşturun

Güvenli deprem kabini afet anında ihtiyaç duyulabilecek malzemelerin depolanması için deprem odası olarak da kullanılabiliyor. Olası bir depreme hazırlıklı olmak için hayatta kalmak için ihtiyaç duyulan önemli malzemelerin depolandığı yapıya deprem odası adı verilir. Deprem odası mevcut bina içerisinde oluşturulabileceği gibi binaların uzağında kalan bahçe alanlarında ayrı bir yapı olarak konumlandırılabilir. Karmod marka garantisiyle üretilen yaşam kabinlerini tercih ederek deprem odası hazırlayabilirsiniz. Karmod deprem odası olası ile afet durumunda ihtiyaç duyabileceğiniz malzemeleri güvenle depolayabilirsiniz. Aynı zamanda deprem sonrası ailenizle birlikte içinde güvenle yaşayacağınız geçici bir barınma kabinine dönüştürebilirsiniz. CTP çatı ve duvar sistemiyle veya sandviç panel kabin modeliyle üretilen Karmod deprem kabini normal zamanda deprem malzemelerini barındırırken deprem günlerinde sıcak yuvaya dönüşür. Dört mevsim kullanım şartlarında en iyi yalıtım sağlayan duvar ve çatı sistemi, hazır elektrik tesisatıyla kendinize özel deprem kabini ve odası oluşturun.

Çelik Deprem Kabini

Çelik deprem kabini olası deprem esnasında ve hemen sonrası ihtiyaç duyulabilecek malzemelerin depolandığı güvenli alanlardır. Bina içerisinde en güvenli kabul edilebilecek yerlere konulabileceği gibi bahçelere de yerleştirilebilir. Çelik deprem kabini planlaması ortalama 4 kişilik bir ailenin içeride rahat barınabileceği büyüklükte inşa edilir. Bu özel kabinler koza ve yangına karşı yalıtımlıdır.

Çelik sistemle ev içlerine özel üretilmiş çelik deprem kabinleri güvenliğin yanı sıra bazı önemli dezavantajlara da sahiptir. Bunun nedeni çelik odalar 30 ila 60 ton aralığındaki ağırlıklara dayanıklı şekilde üretilmek durumundadır. Bu kabinler yüksek basınca ve yüke dayanıklı malzemeler nedeniyle son derece ağır ve hantal özelliktedir. Evin her hangi bir odası veya bölmesine yerleştirildiğinde bina statiğini doğrudan etkiler. Bir yandan güvenli alan oluştururken binaya verdiği bu ağırlık nedeniyle risklere açıktır. Evinizde deprem için güvenli çelik odalar hazırlamak yerine binanın sağlamlığına önem vermeniz daha akıllıca olabilir. Bunun yerine bina içerisine çelik deprem kabini yerine bunu bahçede daha makul bir yapı modeliyle gerçekleştirebilirsiniz. Karmod CTP sistemli deprem kabinleri bahçenizde deprem sonrası güvenle yaşayacağınız sıcak bir yuvaya dönüştürülebilecektir. Deprem günlerinde konut olarak kullanılırken diğer riskten uzak günlerde depremde ihtiyaç duyabileceğiniz malzemeleri güvenle depolayabilirsiniz.

Deprem Koruma Kabini

Deprem gibi afet zamanları için evin içerisinde veya bahçesinde oluşturulmuş güvenli alanlara deprem koruma kabini adı verilmektedir. Bina içerisindeki koruma kabinleri ağırlığı yüksek çelik malzemeler kullanılarak üretilir. Yüksek basınca ve yıkılma riskinde ağırlıklardan korunmaya yönelik üretilen iç mekan deprem koruma kabini oldukça hantal yapıdadır. Yer değişimi çok zordur. Aynı zamanda binaya ciddi yük oluşturarak bina statiğine doğrudan etki edebilir. Evin içerisinde binanın statiğine doğrudan etki edecek çelik kabin deprem harici normal günlerde de ayrı bir risk oluşturur. Bu nedenle deprem koruma kabini modellerinde daha hafif bahçe tipi modelleri tercih etmeniz daha iyi bir tercih olabilir. Binaların yakınında bahçeye yerleştirilen deprem koruma kabini CTP polyester kabin veya panel kabin sistemiyle üretilebilmektedir.

Deprem Kabin Fiyatları

Deprem kabin fiyatları tercih edilen yapı modeline göre değişiklik göstermektedir. Ev içlerinde özel oda bölmeleri oluşturmak için tercih edilen çelik deprem kabini modeli oldukça yüksek maliyetlere mal olmaktadır. Bunun yanı sıra Karmod uzmanlığıyla bahçe konumlandırmalarına özel üretilen deprem kabin fiyatları son derece ekonomiktir. Örneklendirmek gerekirse ev içine tasarlanan çelik sistemli kabinler betonarme maliyetlerinin 4-5 kat üzerine çıkmaktadır. Karmod deprem kabini fiyatları ise betonarme yapı sistemine göre en az yüzde 30 oranında daha ucuzdur.444 32 21

Ana Menü

Sosyal Medya